Menu

Menu

Elektrownia Powiśle z główną nagrodą MIPIM Award 2021

8 września w Cannes ogłoszono wyniki MIPIM Awards 2021 − najbardziej prestiżowego, ogólnoświatowego konkursu skupiającego wszystkich uczestników rynku nieruchomości, od inwestorów i deweloperów, przez architektów, firmy budowlane i agencje doradcze, po banki i kancelarie prawnicze. Elektrownia Powiśle otrzymała w nim główną nagrodę w kategorii „Best Mixed-Use Development”.

 

Elektrownia Powiśle w Warszawie to inwestycja zrealizowana przez Tristan Capital Partners oraz White Star Real Estate. Projekt polegał na adaptacji zabytkowego kompleksu do potrzeb handlowo-kulturalno-usługowych, biurowych i mieszkalnych, a wkrótce również hotelowych. W efekcie ten historycznie wygrodzony i niedostępny teren ponownie włączono w tkankę miejską. Ponad 100-letnie budynki przystosowano do nowych funkcji w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków, zachowując ich oryginalne bryły oraz fasady, które poddano zabiegom konserwacyjnym, naprawom i uzupełnieniom. Zabytkowe, poprzemysłowe hale połączono z nowymi budynkami, tworząc otwarte dla wszystkich, tętniące życiem miejskie place, wypełnione stolikami restauracyjnymi, elementami małej architektury i zielenią.

Elektrownia Powiśle – udany efekt rewitalizacji

Od wiosny 2020 r. Elektrownia Powiśle stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców Warszawy oraz turystów miejsc. Za projekt architektoniczny Elektrowni Powiśle odpowiadała pracownia APA Wojciechowski Architekci we współpracy z Belotto Design (projekt wnętrz Beauty Hall) oraz vsf-creative (projekt wnętrz Food Hall oraz przestrzeni eventowej The Market). − Proces rewitalizacji Elektrowni Powiśle jest dla nas wyjątkowym projektem, dlatego jesteśmy szczęśliwi, że został dostrzeżony i nagrodzony w tak prestiżowym konkursie. Elektrownia nie jest bowiem kolejną galerią handlową, lecz wielofunkcyjną, industrialną przestrzenią, która łączy funkcję handlowo-usługową, gastronomiczną, eventową, biurową, hotelową oraz mieszkalną. Zarówno nam, jak i architektom, bardzo zależało na tym, aby oddać warszawiakom kawałek Powiśla, zachowując niepowtarzalną atmosferę i historyczny charakter miejsca. To przede wszystkim nagroda dla całego zespołu, który wielu lat pracował na efekt końcowy − komentuje Dariusz Domański, partner w White Star Real Estate.

Jak dodaje Victoria Yakubenko z Tristan Capital Partners, Elektrownia Powiśle to doskonały przykład rewitalizacji w najlepszym wydaniu, gdzie historia i innowacja przenikają się, tworząc zrównoważone środowisko dla najemców, gości i lokalnej społeczności. − Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z naszymi partnerami stworzyć nową ikonę miasta. Stało się ono jednym z ulubionych miejsc Warszawy. Cieszymy się, że Elektrownia Powiśle zyskała także uznanie branży nieruchomości − mówi.

Wielofunkcyjne miejsce z ponadczasową architekturą

Na czym polega ewenement nagrodzonego przez międzynarodowe jury projektu? Ponadczasowa architektura, przemyślane połączenie funkcji oraz wspaniała lokalizacja i dobre podstawy komercyjnie czynią z tego projektu idealne miejsce do prowadzenia biznesu, spędzania wolnego czasu, robienia zakupów oraz zamieszkania. To również niezwykle popularna atrakcja dla odwiedzających stolicę turystów z kraju i zza granicy – komentuje Szymon Wojciechowski, prezes zarządu, współwłaściciel, architekt-partner w APA Wojciechowski Architekci. − Jesteśmy zaszczyceni międzynarodowym wyróżnieniem, które otrzymała Elektrownia Powiśle. Wspólnie z Tristan Capital Partners oraz White Star Real Estate stworzyliśmy pełne życia miejsce, które − z szacunkiem do historycznego dziedzictwa − na stałe wpisało się w okolicę − dodaje.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.