Menu
 • Menu

  Domek letniskowy – jak wybrać odpowiedni?

  Masz pustą działkę i nie wiesz co z nią zrobić? Najlepiej zacząć od zwiększenia jej wartości. Postawienie domu może w tym pomóc. Jednak to nie wszystko – po nieruchomości należy zająć się pozostałym terenem. Dom to jednak podstawa. To zarówno doskonała inwestycja, jak i idealne miejsce, w którym można wygodnie spędzać nawet dłuższe wypady za miasto.

  Wielkie możliwości na niewielkiej przestrzeni

  Niewielki teren wcale nie musi być kłopotem. Trzeba go jednak dobrze zaplanować. Możemy to zrobić sami albo skorzystać z pomocy eksperta, czyli architekta krajobrazu. W każdej z tych opcji musimy mieć pewność, że cały teren zostanie wykorzystany najlepiej, jak tylko można.

  Domki letniskowe z drewna to dobry punkt początkowy. Później możemy zacząć porządkować resztę działki. Właściciele małych parceli docenią fakt, że dom do 35 metrów kwadratowych można stawiać bez pozwolenia na budowę, co znacznie przyspiesza cały proces. Co równie istotne, na rynku jest dużo mniejszych domków, nawet kilkunastometrowych, które są świetnym rozwiązaniem, kiedy nie szukamy miejsca na wakacje, tylko do weekendowego wypoczynku.

  Wzmocnione, odporne na wszelką pogodę, wygodne i przestronne. Spokojnie można w nich zaadaptować kuchnię polową, miejsce do spania oraz przechowywania. Natomiast na czas, kiedy dom będzie stał pusty, może on posłużyć również jako przechowalnia wielu przedmiotów wykorzystywanych latem do spędzania wolnego czasu.

  Całoroczny dom nie musi kosztować góry pieniędzy

  Kupno ziemi to bardzo duży i ważny krok w życiu wielu z nas. Mamy wielkie plany, jednak czasem zdarza się tak, że zderzają się one z rzeczywistością i musimy je odłożyć na inny czas. Ale nie musi tak być. Można postawić dom za niewielkie pieniądze, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

  Duże domki letniskowe z drewna stanowią świetną alternatywę dla tych murowanych. A powierzchnia powyżej 60 metrów kwadratowych jest dla wielu osób wystarczająca. Łatwiej ogrzać i utrzymać porządek.

  Domy drewniane również mają wiele możliwości wyboru projektu. Można postawić piętrowy lub parterowy. Można również wybrać czy budynek ma mieć elewację, czy drewno. Sami również decydujemy o sposobie ogrzewania – kominek czy pompa ciepła. W obu przypadkach musimy jednak pamiętać, aby całą instalację wykonali fachowcy.

  Takie rozwiązania pozwalają oszczędzić czas i pieniądze, ponieważ montaż domku jest krótszy od standardowej budowy, a alternatywne źródła ciepła tańsze od konwencjonalnych. Ponadto możemy czuć się bezpieczni, ponieważ domki z drewna są przystosowane do wytrzymania wszystkich warunków atmosferycznych oraz przetrwania wielu lat w świetnej kondycji.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.