Menu
 • Menu

  Do czego może się przydać aluminiowy profil 2020 od VSlot

  Firma VSlot od lat słynie z produkcji i sprzedaży rozwiązań opartych o aluminium. W ostatnim czasie prawdziwym hitem w ofercie firmy okazał się być aluminiowy profil 2020. Przy wykorzystaniu tego elementu i innych produktów, przeznaczonych do samodzielnej budowy maszyn, możliwe jest stworzenie urządzenia, odpowiadającego indywidualnym potrzebom danego klienta.

  Profil o czterech jednakowych obliczach

  Krótki rzut okiem na profil aluminiowy 2020 od razu pozwala zrozumieć na czym polega wyjątkowość tego rozwiązania. Zawiera się ono w niezwykłym kształcie przekroju tego profilu. Kształt ten, przypominając nieco literę v, jest jednakowy ze wszystkich czterech stron tego profilu. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie więcej niż jednej strony profilu, chociażby do jednakowego zamocowania stykających się ze sobą ścian poszycia tworzonego urządzenia.

  aluminiowy profilProducent wskazuje jednakże na nieco inne, przewidywane wykorzystanie aluminiowego profilu 2020. W swej istocie pozwala on bowiem na wykorzystywanie go jaki prowadnicy do różnorakich, ruchomych elementów.

  Dzięki temu możliwe jest tworzenie unikalnych rozwiązań, sprawdzających się chociażby w zakresie budowy drukarek 3D o konkretnej charakterystyce i możliwościach. Daje to bardzo szerokie możliwości dokonywania zmian w konstrukcji takich urządzeń.

  Profil odporny na wszystko

  Choć aluminium samo w sobie jest odporne na działanie wielu szkodliwych czynników wewnętrznych, to producent postanowił dodatkowo zabezpieczyć aluminiowy profil 2020. Wskutek tego jest on w stanie pracować nawet w bardzo trudnych i agresywnych. Pozwala to zatem na konstruowanie własnych urządzeń bez konieczności kierowania się ograniczeniami, związanymi z właściwościami i odpornością wykorzystywanych materiałów.

  Ciężko przecenić znaczenie takiego rozwiązania. Wbrew pozorom w wnętrzu np. drukarki 3D może panować dość wysoka temperatura, której mogą ulegać mniej odporne materiały, takie jak chociażby gołe, niezabezpieczone niczym aluminium. Wykorzystanie profilu aluminiowego 202 nie ogranicza się jednakże do przestrzennych drukarek. Z powodzeniem znajdzie on zastosowanie we wszelkich centach obróbczych, opartych o technologię CNC.

  Jak więc widać, możliwości tego profilu są dość wszechstronne. Warto zatem wskazać, że wszelkie wymagające kreatywności prace,związane z tworzeniem samodzielnych urządzeń obróbczych, czy też drukarskich przy wykorzystaniu przedmiotowego profilu jest o wiele prostsze. Szeroki wachlarz możliwości, jaki on daje stawia ten profil w zdecydowanym topie produktów tego typu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *