Menu

Menu

Dlaczego powinienem mieć własną stronę internetową?

Mogłoby się zdawać, że w dobie social mediów posiadanie własnej strony internetowej to zbędny luksus. Nic bardziej mylnego. Choć internauci uwielbiają serwisy społecznościowe takie jak facebook czy Instagram, chętnie spędzają na nich czas i szukają tam interesujących ich treści, to i tak przychylniejszym okiem patrzą na te marki, które posiadają własne strony internetowe.

Tym bardziej, że te dwa narzędzia pełnią zupełnie odmienne role. Fanpage służy z reguły do publikacji najnowszych newsów, trudno znaleźć na nim pełną ofertę firmy czy jakiekolwiek informacje poza aktualnościami. Do prezentacji oferty o wiele lepiej posłuży wizytówkowa strona internetowa. Fanpage nie zastąpi strony internetowej, może być natomiast jej świetnym uzupełnieniem.

Strona internetowa

Jakie są zalety posiadania własnej strony internetowej?

Strona internetowa to nie tylko platforma umożliwiająca prezentację oferty firmy i najważniejszych informacji o niej. To również ważny element kreowania wizerunku w sieci. Nowoczesna, atrakcyjna i unikalna strona internetowa sprawia, że firma lepiej wypada w oczach klientów, postrzegana jest jako bardziej profesjonalna i wiarygodna, a to ma niebagatelne znaczenie marketingowe. Dużą zaletą posiadania własnej strony internetowej jest też brak ograniczeń w możliwościach jej modyfikacji i dostosowywania do własnych potrzeb. Możemy nie tylko decydować o każdym aspekcie jej wyglądu i zamieszczanych treściach, ale też dowolnie dobierać narzędzia analityczne i śledzić zachowania użytkowników na każdej z podstron. W ten sposób dowiadujemy się czego szukają i co ich najbardziej interesuje, a następnie na tej podstawie możemy lepiej dopasować ofertę do ich oczekiwań.

Jak zaprojektować dobrą stronę internetową?

Tworzenie stron internetowych pochłania dużo czasu i energii, ponieważ wymaga odpowiednich umiejętności i obszernej wiedzy z zakresu webdesignu i webmasteringu, a tych nie da się nabyć z dnia na dzień. Istnieją oczywiście specjalne kursy i poradniki, które uczą takich rzeczy, ale jeśli mimo wszystko samodzielne tworzenie stron internetowych wydaje Ci się zbyt dużym wyzwaniem, możesz zlecić to fachowcom, na przykład profesjonalnej agencji reklamowej AlterPage czyli https://alterpage.pl/strony-www-41. Projektanci z AlterPage tworzą strony, które spełniają wszystkie niezbędne kryteria: są ciekawe i oryginalne, przejrzyste i czytelne, responsywne, interaktywne, a także user-friendly, czyli przyjazne użytkownikowi (szybko się ładują, mają intuicyjną nawigację, są łatwe w obsłudze). Takiej wizytówki w sieci potrzebujesz!


Współpraca z agencją interaktywną, jak przygotować się do tworzenia strony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.