Menu

Menu

Czy warto zainwestować w złoto?

Niskie stopy procentowe oznaczają że kredyt lub pożyczka bez BIK jest wyjątkowo tania. Jednak ma to również drugą stronę medalu. Pieniądze zgromadzone na kontach oszczędnościowych i lokatach są znikomo oprocentowane. Oznacza to minimalny lub nawet brak zysku dla ich posiadaczy. Coraz więcej osób poszukuje zatem alternatywnych form inwestowania swoich pieniędzy. Jak ochronić je przed inflacją? Jak nie dopuścić do utraty wartości? W co inwestować, aby uzyskać zysk, a jednocześnie aby było to bezpieczne? Oprócz nieruchomości oczywistym wyborem jest złoto.

Inwestycja w złoto

Inwestycja w złoto – czy to ma sens?

Ludzkość od wieków ceni sobie złoto. Ten wyjątkowy kruszec jest jednym z najszlachetniejszych na świecie. Jego wysokie ceny wynikają ze stosunkowo małej dostępności, trudności w wydobywaniu i związanych z tym wysokich kosztów. Mimo tego że żyjemy w świecie mocno zinformatyzowanym, złoto nadal nie traci na wartości i jest bardzo pożądane. Na fali tej popularności inwestycja w złoto jest jedną z chętniej wybieranych przez inwestorów komercyjnych oraz osoby prywatne. Jak zainwestować swoje pieniądze w złoto? O czym należy pamiętać? Czy tak inwestycja może się opłacić?

Bezpieczeństwo a inwestycje w złoto

Czy bezpiecznie jest inwestować pieniądze w metale szlachetne? Podobnie jak każda inna inwestycja, także ta w złoto obarczona jest pewnym ryzykiem. Można powiedzieć że jest ono ceną za potencjalny zysk. Na czym polega to ryzyko? Przede wszystkim na możliwości utraty wartości przez złoto, przy czym wydaje się to mało prawdopodobne. Minione lata to rekordowe kursy wartości złota, co sprawiło że osoby, które już ulokowały w nim swoje pieniądze, zyskały naprawdę wiele. Chciałbyś do nich dołączyć? Dowiedz się jak pozyskać złoto dla siebie.

Jakie korzyści ma inwestycja w złoto?

Przede wszystkim inwestycja w fizyczne złoto jest bezpieczna pod względem elektronicznym. Przechowywanie pieniędzy na kontach bankowych, zawsze wiąże się z ryzykiem ich wyzerowania. Złota sztabka także wymaga ochrony, ale możemy ją zapewnić samodzielnie. Czy to przechowując złoto w sejfie, skrytce czy zakopując w tylko sobie znanym miejscu. Złoto jest odporne na próbę czasu i wszelkiego rodzaju wahania kursów walut. Jest również odporne na różne działania polityczne, mające na celu osłabienie gospodarki innych krajów. Powiedzenie że złoto jest uniwersalnym pieniądzem, wcale nie jest przesadą. Jeśli na poważnie myślisz o kupnie złota za swoje oszczędności, pamiętaj o kilku zasadach.

Kiedy i jak kupować złoto?

Dokładnie obserwuj kursy złota i staraj się je kupić wtedy, kiedy jest w dołku. Taka sytuacja ma miejsce wtedy kiedy inwestorzy się go pozbywają w dużych ilościach i w jednakowym czasie. Dla początkujących inwestorów takie momenty są bardzo trudne, ponieważ oznaczają mnóstwo wątpliwości. „Dlaczego ktoś sprzedaje złoto, kiedy ja mam je kupić? Może to nie jest dobry pomysł i ryzykuję mocno”? To naturalne pytania, na które trzeba sobie odpowiedzieć samemu. Pomóc w tym może dokładna analiza historycznych kursów złota, która pozwoli ocenić jego wahania w perspektywie wielu lat, a pieniądze potrzebne na zakup złota, może dostarczyć internetowa pożyczka bez BIK. Kto może o nią wnioskować? Każdy kto jest obywatelem Polski i ukończył 18 rok życia.

Jedna odpowiedź do “Czy warto zainwestować w złoto?”

  1. Dominika pisze:

    Polecam wrzucić parę stówek na forexa – aktualnie trwa hossa więc można coś wyciągnąć 🙂
    Jeżeli chce ktoś więcej info/pomoc to zapraszam do kontaktu przez instagram ->

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.