Menu

Menu

Czy warto kupić najdroższe OC?

Wykupienie ubezpieczenia OC jest obowiązkiem każdego kierowcy. Dlatego posiadając własne auto, koniecznie rozejrzyj się nad towarzystwem ubezpieczeniowym, które Ci się opłaca i spełni wszystkie Twoje wymagania. Przekonaj się, na co zwrócić uwagę, kupując OC i w jakich sytuacjach naprawdę warto wybierać drogie OC.

ubezpieczenie OC

OC a uregulowania prawne

Zgodnie z polskimi przepisami ubezpieczenie OC jest obowiązkiem każdego kierowcy. Właśnie z tego powodu został uregulowany jego zakres. Co to oznacza w praktyce? Otóż wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe są zobowiązane do tego, aby w ramach ubezpieczenie OC oferować ten sam zakres usług. To sprawia, że zazwyczaj niezależnie od wysokości składki, otrzymujesz dokładnie te same korzyści. Dlatego podczas poszukiwań odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej tak przydaje się porównywarka, która pomoże znaleźć Ci najkorzystniejszą opcję.

Kiedy warto wybrać droższą składkę OC?

Skoro zakres ubezpieczenia OC Twojego samochodu u każdej firmy jest dokładnie taki sam, to dlaczego może Ci się opłacać czasami wybranie droższej oferty? Otóż istnieje kilka sytuacji, kiedy warto postawić na wyższą składkę, oto one:

W pakiecie zyskujesz też ubezpieczenie AC

Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie u jednej firmy zarówno ubezpieczenia OC, jak i AC. Słynne Autocasco nie należy do obowiązkowym ubezpieczeń, ale i tak warto je mieć. Często wyższa składka na OC oznacza, że zyskasz spory rabat na AC lub w ogóle jest ono w pakiecie. Koniecznie to sprawdź.

Zyskujesz rabaty także na inne ubezpieczenia

Być może korzyścią, jaką możesz zyskać w ramach wyższej składki za OC, są rabaty na inne ubezpieczenia. Jakie? Na przykład na NNW, czyli od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Przelicz dokładnie, czy to Ci się opłaca. Tego typu ubezpieczenie może być bardzo pomocne tuż po wypadku oraz w trakcie dochodzenia do pełnej sprawności.

Dodatki do ubezpieczenia OC

Być może oprócz standardowego ubezpieczenia OC, firma oferuje także inne korzyści. Na przykład pomoc w razie awarii auta itp. Koniecznie zapoznaj się z umową i przelicz, czy wyższa składka jest naprawdę warta tych korzyści, które oferuje Ci ubezpieczyciel.

Czy opłaca się płacić wyższe ubezpieczenie za samochód?

To zależy. Decyzja należy do Ciebie. Każda sytuacja jest inna, więc musisz dobrze przeliczyć swoje koszty, aby przekonać się, czy taka opcja Ci się naprawdę opłaca. Śledź za pomocą porównywarek obecnie najkorzystniejsze opcje. W razie potrzeby będziesz mógł w kolejnym roku zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe, gdy uznasz, że ta opcja jednak Ci się nie opłaca, bo na rynku pojawiła się lepsza oferta.

Niezależnie od tego, jak wiele możesz zyskać dzięki droższemu OC, sprawdź, czy możesz skorzystać ze zniżek, np. związanych z dopisaniem doświadczonego współwłaściciela samochodu czy też z tytułu zakupienia samochodu o niewielkiej pojemności silnika. Negocjowanie nic Cię nie kosztuje, a za to możesz sporo na tym zyskać, więc zdecydowanie warto poświecić trochę czasu i skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.