Menu
 • Menu

  Co jaki czas trzeba aktualizować program do zarządzania projektami w firmie?

  Nowoczesny biznes coraz częściej opiera się na realizacji zróżnicowanych projektów. Niezależnie od tego, czy te prowadzone są z wykorzystaniem metod klasycznych, czy – coraz chętniej wykorzystywanych – metodologii Agile kluczowe znaczenie odgrywa informatyczne wsparcie tego procesu. Program do zarządzania projektami nie tylko ułatwia codzienną pracę zespołów, ale pozwala również na znaczne podniesienie efektywności. Podczas jego doboru należy skupić się na kilku różnych czynnikach, nieograniczających się wyłącznie do samych kwestii technicznych. Dużą rolę odegrają również aktualizacje, pozwalające na dostosowywanie oprogramowania do zarzadzania projektami do nowych standardów.

  program do zarządzania projektami

  Program do zarządzania projektami – must have każej organizacji

  Doświadczenie pracy managerów z różnych branż pokazuje, że największym problemem, z jakim boryka się praktycznie każda firma, jest właściwa organizacja pracy w trakcie realizacji projektu. Problemy dotyczą przy tym wielu składowych: od monitorowania postępów przez komunikację w zespole, kończąc na kwestii osiągania porozumienia z klientem i zapewnienia mu dostępu do jak najbardziej wiarygodnych informacji. Odpowiedzią na te rozproszone potrzeby są programy do zarządzania projektami, dostarczane przez takie firmy jak Kotrak, który zajmuje się m.in. dostawą aplikacji do zarządzania projektami, systemami ERP, Business Intelligence i innymi narzędziami niezbędnymi do przeprowadzenia cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa.

  Jaki program do zarządzania projektami wybrać?

  Rozwój rynku IT sprawia, że liczba narzędzi adresowanych do sektora biznesowego jest olbrzymia. Nie inaczej jest również z programami do zarządzania projektami. Te mają jednak szczególne znaczenie. Muszą być dostosowane do metod wykorzystywanych w konkretnej organizacji, a podejście może znacząco się od siebie różnić. W końcu – obok klasycznego podziału na metodykę Waterfall i Agile – istnieje również wiele systemów czerpiących z obu tych rozwiązań. Program do zarządzania projektem powinien przy tym wspierać m.in.:

  • Delegowanie zadań,
  • Monitorowanie stanu prac,
  • Kwestie kadrowe i płacowe,
  • Komunikację wewnątrz zespołu,
  • Komunikację z klientem,
  • Rozliczenia,

  Oprogramowanie do zarządzania projektami a aktualizacje

  Błyskawiczne pojawianie się nowych rozwiązań, potrzeb oraz wymogów formalnych sprawia, że przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnych narzędzi należy wziąć również pod uwagę kwestie aktualizacji. Te powinny mieć miejsce cyklicznie, zapewniając użytkownikom nie tylko dostosowanie systemu do nowych warunków, ale także zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych. Dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z polskiego programu do zarządzania projektami. Rodzime firmy zapewniają zarówno wysoki poziom technologiczny, jak i odpowiednie wsparcie użytkownika w szerszym horyzoncie czasowym.

  Aplikacja do zarządzania projektami: efektywność w każdym miejscu

  Wybierając odpowiedni program do zarządzania projektami, warto zadbać również o wieloplatformowość. Właściwe narzędzie pozwoli na realizację zadań także z poziomu urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Dzięki temu zarządzanie projektem delegowanie zadań czy nadzorowanie przebiegu prac i samego zespołu stanie się możliwe z praktycznie dowolnego miejsca. Przełoży się również bezpośrednio na komfort realizacji obowiązków wśród pracowników wszystkich szczebli. Dobrze skonfigurowany program do zarządzania projektami umożliwi dostęp do danych w czasie rzeczywistym i okaże się skuteczną alternatywą dla wielu rozproszonych narzędzi.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.