Menu

Menu

Beton nie musi być tylko szary

Kolorowy BetonBudując i urządzając dom chcemy zazwyczaj, by był jedyny i niepowtarzalny, dostosowany do naszych gustów, otoczenia i taki, w którym czujemy się komfortowo.

Odpowiednia aranżacja wnętrz i otoczenia jest niesłychanie istotna, gdy weźmiemy pod uwagę, że dom stanowi miejsce wypoczynku i ma stwarzać przyjemną atmosferę.

Popularne ostatnio stało się użycie betonu architektonicznego. Może on tworzyć niepowtarzalną atmosferę wnętrza, stwarza też niemal nieograniczone możliwości projektowania budynku i aranżacji otoczenia.

Porady dotyczące tworzenia oryginalnych a jednocześnie komfortowych realizacji można znaleźć w wielu czasopismach. Jest to bowiem temat ważny dla wszystkich urządzających swoje nowe, lub remontowane lokum. Co zrobić, żeby pogodzić oryginalność z dobrym gustem a estetyczny wygląd z funkcjonalnością?

Pojawiają się coraz to nowe pomysły na aranżację wnętrza i otoczenia domu. Od kilku lat utrzymuje się moda na beton architektoniczny. Jeśli chodzi o wnętrze, może on pojawić się w salonie kuchni a nawet w łazience. Istnieje wiele możliwości nadania pomieszczeniu betonowego, industrialnego charakteru. Ściany pokryte farbą imitującą, płytami lub stworzone z surowego betonu doskonale współgrają z nowoczesnym wyposażeniem i meblami.

Możliwe jest utrzymanie całego pomieszczenia w odcieniach szarości, co nada mu ekskluzywny wygląd i pewną konsekwencję. Beton na ścianach można też zrównoważyć jakimś ciepłym akcentem. Dobrze komponuje się z nim drewniana podłoga.

Połączenie fragmentu ściany betonowej z gładkimi fragmentami dodatkowo wzmacnia surowość materiału a przez to jego efektowność. Na tle betonowej ściany ładnie prezentują się jasne lub kolorowe akcenty.

Niepowtarzalna faktura betonu idealnie sprawdza się na dużych powierzchniach, a płyty z betonu dekoracyjnego można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Aranżacja wnętrza i otoczenia

Aranżacja wnętrza powinna współgrać z zewnętrzną bryłą i otoczeniem budynku. Użycie betonu architektonicznego przy budowie domu i projektowaniu otoczenia dostarcza wiele okazji do kreatywnego podejścia. Dzięki użyciu betonu można uzyskać niemal dowolny kształt bryły architektonicznej. Nie stwarza on takich ograniczeń, jak inne materiały. Kształt można tu idealnie dopasować do otoczenia, a projekt zależy głównie od fantazji architekta.

Użycie betonu nie musi oznaczać jedynie szarości. W sprzedaży są materiały kolorowane. Przykład może stanowić beton dekoracyjny DEKO firmy Cemex. Ich użycie sprawia, że budynek lepiej komponuje się z otoczeniem, a możliwość łączenia kilku barw w jednej konstrukcji otwiera nowe horyzonty dla projektantów.

Inną zaletą betonu jest możliwość odwzorowania faktury szalunku, co może stanowić kolejną szansę na uzyskania dodatkowych efektów wizualnych. Beton połączony ze stalą i szkłem tworzy bryłę, która sprawia wrażenie lekkości. Umożliwia on przy tym tworzenie futurystycznych kształtów.

Można powiedzieć, że we współczesnym projektowaniu znaleziono dla betonu zastosowania, wcześniej nie do pomyślenia. Jako materiał zarówno konstrukcyjny, jak i dekoracyjny ciągle ujawnia on swoje nieznane dotychczas możliwości a gdy beton sie zabrudzi lub uszkodzi zawsze możemy go przeszlifować

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.