Menu
 • Menu

  Zalety zastosowania termo deski na tarasie

  Chcesz efektownego i trwałego tarasu? W naszym sklepie dostępne są profesjonalne deski tarasowe z gwarancją nawet na 15 lat. To specjalne drewno, które zostało poddane zaawansowanemu procesowi obróbki termicznej. W efekcie uzyskano parametry wytrzymałościowe porównywalne z popularnym drewnem egzotycznym oraz podobną kolorystykę. Deski tarasowe termo marki Thermory to gwarancja trwałości i jakości w długim okresie nawet bez regularnych zabiegów pielęgnacyjnych.

  deski tarasowe

  Właściwości desek tarasowych termo

  Proces modyfikacji termicznej desek tarasowych termo znacznie zmienia naturalne właściwości drewna. W wyniku modyfikacji stają się ono kompletnie odporne na działanie owadów i grzybów bez dodatkowej impregnacji chemicznymi środkami zabezpieczającymi. Proces przetwarzania drewna powoduje, że zmienia się jego skład chemiczny i przestaje być atrakcyjne dla typowych insektów żerujących na drewnie i dla grzybów. Jednocześnie w trakcie znacznie poprawia się trwałość deski tarasowej termo.

  Chodzi m.in. o to, że deski stają się praktycznie niewrażliwe na kontakt z wodą. Nie nasiąkają i utrzymują rewelacyjną stabilność wymiarową w całym okresie niezależnie od zmieniających się warunków atmosferycznych. Deski tarasowe termo są ponadto trwalsze, bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie słoneczne i zmieniające się temperatury. Wszystko to bez konieczności impregnacji i zabezpieczania drewna jakimikolwiek środkami chemicznymi.

  Deski tarasowe termo są bezpieczne dla alergików

  Odporność na grzyby i owady oraz brak konieczności stosowania środków chemicznych do zabezpieczania powierzchni sprawiają, że deski tarasowe termo to doskonały materiał dla alergików i osób wrażliwych na różnego rodzaju chemikalia. Co więcej, to cały czas naturalny materiał, który dzięki możliwości praktycznie bezobsługowej eksploatacji wydaje się wyjątkowo ekologiczny, pomimo parametrów technicznych porównywalnych z syntetycznymi deskami kompozytowymi. Warto jednak mieć świadomość, że kompletny brak zabiegów pielęgnacyjnych powoduje zmianę barwy desek w czasie, ale raz jeszcze przypomnijmy – bez szkody dla ich trwałości.

  Pielęgnacja desek tarasowych termo

  Pielęgnacja desek tarasowych termo daje możliwość zachowania ich pierwotnej barwy. Trzeba pamiętać, że trakcie procesu modernizacji, drewno ciemniej i nabiera charakterystycznej barwy. W zależności od gatunku może być kolor czekoladowo-brązowy lub ciemnożółty. Proces modyfikacji sprawia, że deski tarasowe termo przypominają barwą drewno gatunków egzotycznych, co prezentuje się bardzo efektownie. Pielęgnacja desek termo nie musi oznaczać konieczności stosowania niebezpiecznych sztucznych środków chemicznych.

  Okazuje się, że najlepiej sprawdzają się oleje i woski oparte na preparatach pochodzenia naturalnego. W naszym sklepie dostępne są środki tego typu przeznaczone do profesjonalnego zabezpieczania i pielęgnacji drewna przeznaczonego do ekspozycji na zewnątrz i intensywnej eksploatacji. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczaniu deski tarasowe termo prezentują się rewelacyjnie nie tylko na przydomowych tarasach, ale także na nadmorskich plażach i w wielu innych miejscach.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.