Menu

Menu

Wybierz aluminiowe szyny sufitowe i stwórz wymarzoną aranżację okna

Każde wnętrze zyskuje dzięki odpowiedniej aranżacji, która wydobywa jego piękno. Jednym z elementów, które odgrywają kluczową rolę w wystroju domu, są okna. Ich dekoracja zmienia wnętrze nie do poznania. Firany i zasłony dodają pomieszczeniom elegancji, a zarazem intymności. Dopełnieniem dekoracji okiennych są szyny sufitowe: dyskretne, a przy tym niezwykle praktyczne.

Okno, które okalają zasłony i firanki, nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter. Tkanina poprzez fakturę i kolorystykę współgra z pozostałymi elementami wystroju. Wpuszcza światło w słoneczny dzień, a wieczorem pozwala osłonić się przed spojrzeniami przechodniów i sąsiadów z naprzeciwka, pozwalając cieszyć się prywatnością.

szyny sufitowe

www.manufakturarzeczy.pl

Dyskretny urok oprawy okna

Równie ważnym, choć nie tak spektakularnym elementem okiennej aranżacji są szyny sufitowe. To idealne rozwiązanie, gdy chcemy wyeksponować zasłony i firanki, upięte od sufitu po podłogę. Szyny aluminiowe bez zarzutu maskują mocowanie i stanowią idealne tło, aby wyeksponować piękno tkaniny otulającej okno na świat każdego domu.

Zaletą szyn sufitowych jest minimalistyczny wygląd, który pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Niezależnie od rozmiaru stanowią one estetyczne wykończenie oprawy okiennej, które nie tyle przykuwa uwagę, ile stanowi kropkę nad i – piękny akcent wieńczący aranżację.

Funkcjonalność w parze z estetyką

Niewątpliwą zaletą aluminiowych szyn sufitowych jest ich funkcjonalność. System do przesuwania tkanin dekoracyjnych może być stosowany niezależnie od wybranego do aranżacji materiału, nawet w przypadku ciężkich zasłon na całą wysokość pomieszczenia. W zależności od długości i ciężaru tkaniny, która ma zawisnąć w oknie, do wyboru są szyny o mniejszej lub większej średnicy. Dostępne warianty można obejrzeć u profesjonalnych dostawców rozwiązań, np. na https://manufakturarzeczy.pl/szyny-sufitowe-aluminiowe.

Szyny, przytwierdzane bezpośrednio do sufitu za pomocą kołków, są łatwe w montażu oraz w użytkowaniu. Korzystając z tego rozwiązania, można łatwo przesuwać zasłony po ślizgaczach – w zależności od potrzeb, aby wpuścić do mieszkania światło lub odgrodzić się od świata zewnętrznego i stworzyć we wnętrzu wyjątkowy klimat. Równie niekłopotliwe jest zdjęcie zasłon i firan do czyszczenia i ich ponowne zawieszenie. Co ważne, dzięki łatwości łączenia poszczególnych szyn za pomocą uchwytów mocujących zyskujemy nieograniczone możliwości suwu nawet w przypadku dużych przestrzeni i rozległych metraży, gdzie szyny przebiegają na całej długości ścian.

Sufitowe szyny aluminiowe są przystosowane do zastosowania klasycznych żabek lub agrafek wykorzystywanych do zawieszenia tkanin z wszytą taśmą, co daje szerokie pole do stworzenia różnych stylizacji. Jedne i drugie są − w przeciwieństwie do karniszy z kółkami – mało widoczne. Taki minimalizm pozwala wyeksponować dekorację okienną, nie skupiając się na mocowaniu. Dla tych, którzy szczególnie cenią spokój i optymalne warunki do odpoczynku, rekomendowane są szyny sufitowe z cichym przesuwem, po których zasłony i firanki suną bezszelestnie.

szyny sufitowe

www.manufakturarzeczy.pl

Wiele możliwości odpowiedzią na różne stylizacje wnętrz

W zależności od przestrzeni, którą chcemy zaaranżować, oraz pomysłu na dekoracje okienne aluminiowe szyny sufitowe mogą się różnić liczbą torów. Standardowo przyjmuje się, że szyny dwutorowe sprawdzają się w klasycznych rozwiązaniach, kiedy w oknie wieszamy firankę i zasłonę. Niekiedy mieszkańcy decydują się jedynie na zwiewną firanę lub wyłącznie lekką zasłonę. Wtedy wystarczy wąska, subtelna szyna jednotorowa. W innych przypadkach odpowiedzią na bardziej bogatą ozdobę okien są szyny trzytorowe, dzięki którym można powiesić więcej rodzajów tkanin, bawiąc się gatunkami, odcieniami i wzorami. Ten ostatni wariant sprawdzi się również, gdy potrzebujemy posiłkowego toru, aby zwiększyć rozstaw między tkaninami i uzyskać dodatkową przestrzeń dzięki pozostawieniu wolnego środkowego biegu.

Każdy wariant można rozbudować o dodatkową szynę pojedynczą w dowolnej odległości od pozostałych torów. Atutem rozwiązania jest możliwość wykonania szyny sufitowej na wymiar, co sprawdza się szczególnie w przypadku okien zajmujących całą ścianę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.