Menu
Menu

TRAKO 2023 – o kolei merytorycznie i atrakcyjnie

Międzynarodowe Targi TRAKO 2023 w Gdańsku już za nami. Pora na małe podsumowanie ostatniej edycji jednego z największych wydarzeń branży transportowej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, które corocznie przyciąga setki wystawców i kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających.

trako

Tak duże zainteresowanie Targami TRAKO wynika z obserwowanych obecnie trendów. Przede wszystkim znaczenie ma moda na kolej, która jest najbezpieczniejszym, a przy tym najbardziej ekologicznym i odpornym na kryzysy środkiem transportu.

Debaty, premiery, prezentacje

Odbywające się w dniach 19−22 września 2023 r. Tragi TRAKO były doskonałą okazją do przeglądu i bliższego poznania nowych rozwiązań w branży kolejowej, wymiany doświadczeń wśród osób związanych z branżą oraz nawiązywania nowych relacji z kontrahentami.

Podczas wydarzenia miały miejsce liczne debaty poświęcone roli kolei w zapewnieniu bezpieczeństwa Europy, jak również prezentacje specjalistycznego sprzętu i nowoczesnych rozwiązań umożliwiających oszczędzanie energii w zespołach trakcyjnych. Uczestnicy mieli również możliwość przejechania się lokomotywą wodorową bydgoskiej Pesy.

Kreatywne podejście wystawców

Tegoroczną edycję TRAKO zorganizowano na terenie 6 hal wystawienniczych i zewnętrznych torów o łącznej powierzchni 30 tys. mkw. Przygotowana przestrzeń z przeznaczeniem na ekspozycje pozwoliła zaprezentować swoją ofertę i dorobek ponad 600 wystawcom z 30 krajów.

trako

Wiele stoisk było wręcz obleganych. Największym zainteresowaniem cieszyły się ekspozycje, których znakiem rozpoznawczym było kreatywne podejście wystawców do prezentacji działalności. Można pokusić się o stwierdzenie, że targi były pokazem możliwości i umiejętności zespołów marketingowych na najwyższym poziomie.

Pierwsza zasada targów: wyróżnij się z tłumu

Niektórzy wystawcy, tacy jak PKP Intercity, PKP Polskie Linie Kolejowe czy PGE Energetyka Kolejowa, przygotowali dla odwiedzjących poczęstunek i świeżo parzoną kawę, przygotowaną przez obsługę stoiska. Inne postawiły na bardziej merytoryczne atrakcje.

I tak Urząd Transportu Kolejowego oraz spółka POL-MIEDŹ TRANS udostępniły zainteresowanym możliwość skorzystania z symulatora kolejowego. Wszyscy, którzy zdecydowali się odwiedzić te stoiska i podjęli wyzwanie, mieli okazję pod czujnym okiem instruktorów zaznajomić się z pracą maszynisty.

POL-MIEDŹ TRANS

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko POL-MIEDŹ TRANS, przygotowane na wzór lokomotywy i kontenera służącego do przewozu towarów. Oryginalny projekt zdecydowanie wyróżniał się na tle innych wystawców. W ten sposób nawiązując do profilu swojej działalności, firma z daleka przyciągała uwagę i tłumy zaintrygowanych gości targów, którzy na miejscu chętnie dopytywali o walory transportu intermodalnego oraz szczegóły oferty spółki.

Firmy zajmujące się produkcją foteli na potrzeby kolejnictwa, np. RECARO, zaoferowały odwiedzjącym możliwość wypróbowania swoich najnowszych produktów. Było to dobre rozwiązanie dla odwiedzjących, którzy w trakcie zwiedzania odczuli zmęczenie i mieli ochotę na chwilę odpoczynku.

Targi TRAKO – cała branży transportu szynowego w jednym miejscu

Targi TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe spotkanie branży transportu szynowego. Jego głównym założeniem jest prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie.

Piotr Nowacki 

grafiki: Targi TRAKO / archiwum własne 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.