Menu

Menu

Super Powiat Augustowski

W przyszłość patrzymy z optymizmem i nadzieją. Będziemy dążyć do utrzymania wysokiego tempa rozwoju i efektywnej realizacji potrzeb mieszkańców oraz turystów – mówi Jarosław Szlaszyński, starosta augustowski.

Jarosław Szlaszyński, starosta augustowski

Piąty raz z rzędu obronili państwo pozycję zwycięzcy rankingu ZPP wśród powiatów do 60 tys. mieszkańców, dodatkowo zdobywając tytuł „Super Powiatu”. Co jest kluczem do sukcesu?

Jarosław Szlaszyński: Dobre relacje w Zarządzie Powiatu, z radnymi, burmistrzami i wójtami gmin, z kierownikami jednostek powiatowych i pracownikami. Dzięki tej współpracy oraz właściwemu gospodarowaniu finansami publicznymi, a także pozyskiwaniu środków zewnętrznych realizujemy wiele działań dla dobra mieszkańców. Cieszymy się z sukcesu w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów. Nie zwalniamy jednak tempa i realizujemy kolejne cele ważne dla naszej społeczności.

Jakie obszary zarządzania powiatem są największym wyzwaniem?

Jarosław Szlaszyński: W dobie pandemii koronawirusa absolutnym priorytetem jest opieka zdrowotna. Dzięki inwestycjom w augustowskim szpitalu, zakupom nowoczesnego sprzętu, uruchomieniu SOR i budowie lądowiska dla śmigłowców mogliśmy sprostać ogromnym wyzwaniom w czasie pandemii. Rozbudowane zostało też hospicjum. W planach mamy kolejne projekty modernizacyjne, które będziemy realizować, aby oferowane usługi medyczne były na jak najwyższym poziomie.

Człowiek jest najlepszą inwestycją, dlatego stale dbamy o jakość kształcenia i umożliwiamy młodym ludziom rozwijanie zainteresowań, zapewniając im szeroką ofertę edukacyjną i sportową, dostosowaną do ich potrzeb oraz wymogów rynku pracy.

Dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz dobrej współpracy Zarządu Powiatu z władzami samorządów gminnych w ostatnich latach mieszkańcy zyskali kilkadziesiąt kilometrów przebudowanych dróg. Liczymy na kontynuację tej dobrej współpracy.

Rozmawiał Piotr Nowacki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.