Menu

Menu

Spawacz – praca z potencjałem, czy brak perspektyw?

W dobie rosnącej liczby absolwentów uczelni wyższych, praca fizyczna nie jest zbyt popularna. Inaczej jest jednak w przypadku spawaczy, którzy co prawda trudnią się pracą fizyczną, ale jednocześnie są cenionymi specjalistami w swojej dziedzinie.

spawacz

Zostań spawaczem – naprawdę warto!

Spawaczy można podzielić na dwie subgrupy zawodowe. Pierwsza z nich to osoby „tuż po” kursie. Mogą oni otrzymać wynagrodzenie na poziomie 1500 – 2500 złotych (dane na koniec 2017 roku). Pracownicy wchodzący w skład tej grupy mają niewielkie doświadczenie, gdyż najczęściej przyjmowani są tuż po kursach zawodowych. Drugą grupę spawaczy stanowią osoby doświadczone w swoim fachu. Mogą one liczyć na wynagrodzenie rzędu od 3 000 do nawet 8 000 złotych. Są to często ludzie z bardzo dużym doświadczeniem, którzy skończyli stosowne kursy specjalistyczne. Ich praca polega zwykle na spawaniu skomplikowanych elementów, działających w trudnych warunkach otoczenia.

Jak przebiega praca spawacza?

Zdecydowana większość osób, które skończyły kurs spawacza Zabrze – https://kursyalfa.pl/kurs-spawacza-tig/ pracuje w trybie ośmiogodzinnym. Są jednak firmy, które zatrudniają spawaczy również na 12 godzin pracy. Zadania pełnione przez tę osobę obejmują przede wszystkim:

– Zapoznanie się z sytuacją na stanowisku pracy.
– Zapoznanie się z zadaniami na określony dzień pracy.
– Wykonanie określonych zadań z zakresu spawania wybranych elementów,
– Utrzymanie stanowiska pracy w czystości.
– Wykonanie podstawowych czynności konserwatorskich.

Kwestie BHP

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy to jeden z najważniejszych czynników, na które zwraca się uwagę w trakcie wykonywania czynności spawalniczych. Osoba pracująca jako spawacz ma obowiązek pojawienia się w pracy w określonym regulaminem stroju roboczym. Co więcej, jest ona zobowiązania do przestrzegania – pod stosownym rygorem – określonych założeń BHP. Podsumowując, praca spawacza (zwłaszcza wysoko wykwalifikowanego) jest odpowiedzialna i skomplikowana. Niemniej wiąże się ona również odpowiednio wysokimi dochodami, które w porównaniu do innych stanowisk są bardzo konkurencyjne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.