Menu
Menu

Rusza największa kobieca konferencja IT w Europie

W dniach 12−13 czerwca odbędzie się największa w Europie konferencja dla kobiet ze świata IT i technologii − Perspektywy Women in Tech Summit 2024. Dwudniowe wydarzenie zgromadzi kilka tysięcy uczestniczek, w tym największe umysły nowych technologii.

Perspektywy Women in Tech Summit

6. edycja Perspektywy Women in Tech Summit odbędzie się w warszawskim Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO XXI. To największa w Europie konferencja dla kobiet ze świata IT i technologii. Organizator − Fundacja Edukacyjna Perspektywy − spodziewa się nawet 8 tys. uczestniczek.

Kalendarz wydarzenia wypełniają liczne wykłady, warsztaty, sesje mentoringowe oraz spotkania rekrutacyjne. Tematem przewodnim będzie tech-life balance, czyli całokształt działań zmierzających do uczynienia technologii jak najbardziej przyjaznej.

Topowe naukowczynie Perspektywy Women in Tech Summit

W trakcie wydarzenia będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć komputer kwantowy. Magnesem dla wielu uczestniczek są gościnie specjalne − topowe naukowczynie, inżynierki, liderki, startuperki oraz ekspertki z największych światowych firm. Organizatorzy zadbali o największe nazwiska. Pojawi się m.in. prof. Margot Gerritsen ze Stanfordu, założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”. Towarzyszyć jej będzie Clara Nellist, słynna influencerka naukowa i fizyczka cząstek elementarnych w CERN.

Na uwagę zasługuje też spotkanie z Gitanjali Rao, najlepszą młodą naukowczynią w Ameryce i światową promotorką programu nauczania STEM. Ponadto na Perspektywach Women in Tech Summit pojawi się prof. Christiane Floyd. To pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania.

Najlepsze polskie specjalistki

Podczas Perspektyw Women in Tech Summit głos zabiorą również najlepsze polskie specjalistki, które od wielu lat tworzą świat IT i technologii. Na szczególną uwagę zasługuje wykład Ewy Kondery, Executive Director, Global ServiceNow Go To Market Leader w EY GDS. To liderka transformacji w branży technologicznej. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu zawodowemu od 2000 r. zarządza zespołami w globalnych przedsiębiorstwach IT. 12 czerwca na Tech Stage 1 odpowie na pytanie, dlaczego potrzebujemy więcej kobiet w biznesie technologicznym i cyfrowym.

Globalny deficyt talentów IT jest palącym problemem. Do 2030 r. ponad 85 mln stanowisk pracy w branży IT może pozostać nieobsadzonych ze względu na niedobór wykwalifikowanych pracowników. Jednocześnie odsetek kobiet w IT utrzymuje się na tym samym niskim poziomie, a nawet maleje. Tymczasem badania pokazują, że zróżnicowane zespoły radzą sobie lepiej. Podczas Perspektyw Women in Tech Summit odkryjmy, jak uwolnić cały potencjał kobiet w świecie technologii, aby wypełnić tę ogromną lukę – mówi Ewa Konderae.

Zapisy na 6. edycję Perspektywy Women in Tech Summit: https://womenintechsummit.pl/join-the-event.

Źródło informacji: PAP Media Room

Zdjęcia: EY GDS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.