Menu
 • Menu

  Renowacja balustrady cynkowanej – krok po kroku

  Trwałość balustrad ocynkowanych jest niezaprzeczalna. Niestety, co jakiś czas i tak trzeba je poddać renowacji. Od razu zaznaczamy, że proces ten nie jest skomplikowany i nie wymaga dużego doświadczenia w pracach remontowych.

  renowacja balustrady cynkowanej

  Jak poprawnie wykonać renowację balustrady cynkowanej?

  Balustrady ocynkowane posiadają specjalną warstwę ochronną, która znacznie utrudnia rzetelne wykonanie renowacji. Oto przykład, jak z takim problemem można sobie poradzić.

  1. Renowację balustrady rozpoczynamy od jej odtłuszczenia. Należy pamiętać, że w przypadku balustrad o dobrej przyczepności, wystarczy benzyna ekstrakcyjna, lub płyn do mycia naczyń. W przypadku pozostałych typów konstrukcji, obowiązkowo należy stosować dedykowane środki przygotowawcze.

  2. Kolejnym krokiem będzie dokładne obrobienie powierzchni balustrady. Najlepiej zastosować w tym celu drobny papier ścierny, którym skutecznie zmatowimy jej powierzchnię. Po zakończeniu tej czynności, balustradę należy solidnie oczyścić z pozostałości pyłu. Zwracamy przy tym uwagę na skorodowane miejsca!

  3. Gdy nasze balustrady balkonowe – https://fello.pl/balustrady-balkonowe/ będą już odpowiednio odpylone, należy zastosować dedykowaną farbę do powierzchni ocynkowanych. Zanim przystąpimy do całkowitego malowania, warto w jednym miejscu wykonać próbę, która pozwoli nam ocenić, jak nowa farba sprawdza się na danej powierzchni.

  Przed zakupem farby, warto zwrócić uwagę na jej kilka parametrów:

  – farba musi wykazywać wysoką odporność na działanie mechaniczne a także na duże różnice temperatur,
  – produkt musi doskonale znosić długotrwałe oddziaływanie promieniowania UV,
  – skład farby musi być oparty na wodzie, co zapewni jej przyspieszone schnięcie,
  – kolor farby powinien pasować do reszty aranżacji elewacji zewnętrznej domu, lub mieszkania.

  Podsumowanie

  Renowacja balustrad ocynkowanych jest procesem prostym, choć długotrwałym. Niemniej, ze względu iż są one zwykle zamontowane na zewnątrz, należy czynność tą wykonać w sposób rzetelny i dokładny. W przeciwnym razie nasza nowa powłoka może szybko ulec uszkodzeniu a nawet zniszczeniu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *