Menu

Menu

Regały magazynowe – rodzaje. Sprawdź, czym się od siebie różnią

Regały magazynowe to najważniejsze elementy wyposażenia każdego magazynu. Choć na pierwszy rzut oka nie ma między nimi wielkich różnic (poza wymiarami), to warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów regałów magazynowych. Dzięki temu można je łatwo dopasować do specyfiki konkretnej przestrzeni, składowanych towarów oraz preferowanego systemu zarządzania magazynem. Najpopularniejsze rodzaje regałów przybliżamy w naszym artykule.

regały magazynowe

Regały paletowe

Zacznijmy od prawdopodobnie najpopularniejszych regałów, masowo stosowanych w szeroko rozumianej branży logistycznej. Regały paletowe są uniwersalnym wyborem pod względem przeznaczenia – można na nich składować dowolne towary umieszczone na paletach. Oferują znaczny udźwig (nawet do 30 000 kilogramów na pole).

Regały wysokiego składowania

Jak sama nazwa wskazuje, że są to regały przeznaczone do magazynów o dużej kubaturze. Umożliwiają składowanie towarów na znacznej wysokości, co pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Takie regały mogą mieć wysokość do 15 metrów i dopuszczalne obciążenie do 30 000 kilogramów na pole.

Regały półkowe

Popularne regały o uniwersalnym przeznaczeniu. Szczególnie dobrze sprawdzają się na firmowych zapleczach, w sklepach, warsztatach, w magazynach dokumentów, ale też w księgarniach czy bibliotekach. Są niskie (do 7 metrów wysokości), co zapewnia swobodny dostęp do składowanych na nich towarów.

Regały wjezdne

Są to regały wyposażone w specjalne moduły rolkowe. Dzięki temu można na nich swobodnie przesuwać towary zgodnie z popularną zasadą FIFO, czyli „pierwsze weszło, pierwsze wyszło”. Doskonale sprawdzają się w magazynach, w których występuje duża rotacja towarów.

Regały przepływowe

Zgodnie z nazwą mają zapewniać szybki przepływ towarów, co jest wymagane chociażby w centrach dystrybucyjnych, magazynach firm kurierskich etc. Regały przepływowe pozwalają znacząco skrócić trasy transportu towarów, co przekłada się na oszczędność czasu oraz zasobów (w tym paliwa do zasilania wózków widłowych, energii do podnośników akumulatorowych etc.).

Regały przepływowe wykorzystuje się w magazynach zarządzanych zgodnie z filozofiami LIFO oraz FIFO.

Regały wspornikowe

Mamy tutaj do czynienia z regałami przeznaczonymi stricte do składowania na nich towarów dłużycowych o znacznej masie własnej. Można wymienić chociażby różnego rodzaju rury, płyty budowlane, profile stalowe, wsporniki, elementy rusztowań itd. Dlatego takie regały szczególnie dobrze sprawdzają się w magazynach hurtowni budowlanych, producentów wyrobów ze stali, hurtowni hydraulicznych, marketów budowlanych i tym podobnych.

Warto dodać, że mocną stroną regałów wspornikowych jest łatwość montażu. Pozwala to bez większego problemu zagospodarować przestrzeń magazynu w oparciu właśnie o takie konstrukcje.

O rodzajach regałów magazynowych czytaj także na stronie https://www.ltm-regaly.pl/poznaj-popularne-rodzaje-regalow-magazynowych/.

Gdzie warto zamówić regały magazynowe?

Podstawowym kryterium wyboru dostawcy regałów powinna być obszerność jego oferty. Warto postawić na taką firmę, która jest w stanie wyprodukować każdy rodzaj regałów na potrzeby swojego klienta – dzięki temu zyskujemy swobodę w zakresie wyposażenia magazynu w dokładnie takie regały, jakie najlepiej wpisują się w nasze oczekiwania i specyfikę składowanych towarów.

Nie bez znaczenia jest oczywiście jakość wykonania regałów. Zawsze należy zwrócić uwagę na to, czy posiadają one certyfikaty zgodności z normami FEM oraz EN 15512. Dodatkowym atutem w przypadku firm składujących produkty żywnościowe będzie możliwość pomalowania regałów farbą z atestem PZH.

Sprawdzonym dostawcą regałów magazynowych wszystkich opisanych rodzajów jest firma LTM, która oferuje solidne konstrukcje w atrakcyjnych cenach w największych miastach w Polsce – m.in. w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie czy w Łodzi.

Z pełną ofertą regałów magazynowych LTM oraz przykładowymi realizacjami można się zapoznać na stronie internetowej https://www.ltm-regaly.pl/regaly-magazynowe/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.