Polskie „perełki” eksportowe – jachty i łodzie motorowe
Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jakie polskie produkty są każdego dnia doceniane na rynkach zagranicznych. Wynika to z bardzo prostego powodu – o tym się niestety nie mówi. Przez dłuższy czas głośno było w mediach – za sprawą embarga nałożonego przez Rosję – o jabłkach. I teraz niemal 80% społeczeństwa jest świadoma tego, że nasz kraj jest czołowym eksporterem tych owoców. A co z innymi produktami? Wielu z was na pewno zdziwi fakt, że polskie jachty i łodzie motorowe również podbijają serca zagranicznych klientów.
Dowiedzmy się zatem, kto tworzy takie perełki!
W tym sektorze na pierwszy plan wysuwają się trzy polskie firmy: Galeon, Delphia Yachts oraz Balt-Yacht.
Zaczynając od początku – firma Galeon obecnie jest największym producentem w Polsce łodzi i jachtów luksusowych i dzięki bardzo wysokim standardom wykończenia produktów pretenduje do grona największych firm na rynku europejskim. Dlatego nie powinien dziwić fakt, że firma ta jest dobrze znana wśród motorowodniaków z najbogatszych krajów.
Firma Balt-Yacht – firma otrzymała nagrodę Yacht of the Year 2011 dla łodzi Sun Camper 30. W ciągu roku jest w stanie wyprodukować około 2000 łodzi. Jej łodzie doceniane są przede wszystkim ze względów funkcjonalnych i użytkowych.
Firma Delphia Yachts – jest największym producentem w Polsce jachtów żaglowych. Jest to dobrze znana marka wśród osób kochających żeglowanie. Wyroby jej zyskiwały wielokrotnie uznanie, o czym świadczy zdobycie takich nagród jak: Polish Yachts of the Year 2013 oraz nominacja do European Yacht of the Year 2012, a także wielu innych medali.
Powyższe przykłady firm jasno pokazują, że te firmy postawiły na jakość i można powiedzieć, że „wygrały”. Zdecydowały się produkować jachty oraz łódzie nie budzące żadnych wątpliwości, dające poczucie bezpieczeństwa połączone z estetyką wykonania.
Obecnie coraz częściej możemy się przekonać, że tym co może nas wyróżnić z „tłumu” jest właśnie dostarczanie na rynek wysokiej jakości towarów. A nad jakością na pewno pomogą „czuwać” systemy zarządzania jakością, takie jak np. ISO 9001. Rozwiązanie praktykowane przez wiele polskich firm.
Zobacz też: Dobra luksusowe oczami Polaków
Dodaj komentarz