Menu
 • Menu

  Płytki hiszpańskie – pomysł na urządzenie łazienki

  Trendy w branży wnętrzarskiej nie zmieniają się tak szybko, jak te w przemyśle odzieżowym, jednak i tutaj mamy do czynienia z cyklicznymi zmianami popularności pewnych rozwiązań. Płytki hiszpańskie to przykład dosyć niespodziewanego powodzenia na rynku materiałów wykończeniowych w tym roku. Niesłabnący popyt jest tym bardziej zaskakujący, że jest to niewątpliwie wariant z wyższej – jeżeli nie najwyższej – półki cenowej.

  Płytki hiszpańskie

  Obiegowe skojarzenia a rzeczywistość

  Większość z nas, gdy słyszy słowo „Hiszpania” – na końcu języka ma od razu wyraz „temperament”. Najbardziej szablonowe skojarzenia powiązane z wystrojem wnętrz z tamtego rejonu to naturalnie mozaika – piękna, niemal hipnotyczna. Kafelki, pochodzące z ojczyzny Gaudiego, to jednak nie tylko odważne wzory i wyraziste kolory. W istocie – płytki hiszpańskie to (paradoksalnie) właśnie zgaszone barwy o jasnych odcieniach. Czy warto decydować się na nie w naszej nowej łazience?

  Zdecydowanie: tak!

  Jeżeli większy wydatek, przeznaczony na urządzenie tego pomieszczenia nie będzie dla nas przeszkodą, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Przemawia za tym nie tylko wspomniana na początku popularność, moda oraz posmak luksusu. Płytki hiszpańskie to przede wszystkim gwarancja bardzo wysokich standardów wykonania. Gres, produkowany właśnie tam, uchodzi za niezwykle wytrzymały. Wynika to w dużej mierze z bardzo nowoczesnych technologii, jakie stosują hiszpańscy wytwórcy płytek. Nie bez znaczenia jest też jakość materiałów, z których się je wypala. Połączenie tych dwóch czynników skutkuje rewelacyjnymi parametrami, gdy mowa np. o odporności na ścieranie.

  Płytki hiszpańskie

  Łazienka jest z reguły miejscem, gdzie chcemy się zregenerować po dniu pracy lub nauki. Warto więc zadbać, by było to pomieszczenie o spokojnej stylistyce. Delikatne kolory hiszpańskich gresów sprawdzą się w tej roli doskonale. Jeżeli nasze domostwo jest raczej utrzymane w bardzo lubianym przez Polaków stylu skandynawskim – łazienka wykończona płytkami z Hiszpanii będzie idealnym uzupełnieniem.

  Dobieramy odpowiednio parametry płytek łazienkowych

  Wybierając dla siebie konkretny wariant – zwróćmy szczególną uwagę na to, czy płytki, które najbardziej nam się podobają nie są przypadkiem szkliwione. Choć pełni to ważną funkcję ochronną, niestety wiąże się z większym ryzykiem poślizgnięcia się na pochlapanej wodą posadzce (o co w łazience nietrudno).

  Klasa ścieralności nie musi być w przypadku tego rodzaju pomieszczeń najwyższa. W końcu – łazienka to nie taras, korytarze czy garaż. Jej eksploatacja wiąże się natomiast ze zwiększoną wilgotnością powietrza. Warto więc zadbać o wskaźnik, jakim jest nasiąkliwość. Takie informacje znajdują się zwykle u dystrybutora, spytajmy więc, jak kształtuje się ten parametr w przypadku wzoru płytek hiszpańskich, który wpadł nam w oko.

  Coś dla dzisiejszych romantyków – czyli styl rustykalny

  Nie tylko miłośnicy stylu skandynawskiego będą prawdopodobnie zaciekawieni tym rodzajem wykończenia łazienki. Przy umiejętnym doborze pozostałych elementów, składających się na kompozycję naszego locum – możemy także zainwestować w omawiany rodzaj płytek przy stylu rustykalnym. Minimalizm stylistyczny nie musi oznaczać od razu dużego chłodu w aranżacji wnętrza.

  Płytki hiszpańskie nie są z pewnością rozwiązaniem uniwersalnym – jednak dają dużą swobodę przy doborze reszty rozwiązań, składających się na całość kompozycji danego domu lub mieszkania. Inwestując w taki rodzaj wykończenia łazienki zyskamy pewność, że będzie to rozwiązanie trwałe, wygodne i funkcjonalne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *