O biznesie na światowym poziomie. Rusza Impact’23 w Poznaniu
10 maja biznesowe i technologiczne serce świata będzie bić w Poznaniu. To w stolicy Wielkopolski będą toczyć się dyskusje o odpowiedzialnym biznesie, potrzebach świata, technologiach, ekonomii i polityce. Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Wypełniony program dwudniowego wydarzenia obejmuje dyskusje, wykłady, warsztaty, konkursy dla start-upów i kameralne spotkania biznesowe. Uwzględnia aż 23 ścieżki tematyczne, ponad 70 agendowych godzin oraz 200 wystąpień i dyskusji, które pozwolą spojrzeć na gospodarkę i potrzeby społeczne z szerszej: światopoglądowej, marketingowej czy technologicznej strony.
Program Impact’23 wypełnią debaty na temat najnowszych wyników badań socjologicznych i marketingowych oraz potrzeb współczesnego świata. Uczestnicy będą dyskutować o metodach, które pozwolą je zaspokoić zgodnie z zasadami odpowiedzialnego biznesu. Poszukają wspólnych dróg, które mogą pomóc biznesowi w osiągnięciu przychodów przy jednoczesnej poprawie komfortu życia na Ziemi.
Eksperci i aktywiści z całego świata
Do Poznania przyjeżdża na Impact’23 ponad 600 speakerów z różnych zakątków kraju i świata. Niektórzy z nich to top of the top – znani i doceniani eksperci z wyjątkową wiedzą, doświadczeniem, osobowością i bezkompromisowymi poglądami. Ci najbardziej rozpoznawalni zasłynęli świeżym spojrzeniem, działaniami i postulatami o zmianę spojrzenia na świat. To m.in. Natalie Portman, aktorka, scenarzystka, reżyserka, matka i feministka, ekolożka, walcząca o równouprawnienie w świecie filmów i poprawę warunków klimatycznych na świecie. O konsekwentnym realizowaniu pasji i planów oraz trudnościach, jakie może generować pochodzenie, opowie Valerie Jarrett, doradczyni Baracka Obamy w latach 2009−2017 i najdłużej urzędująca na tym stanowisku polityczka. Obecnie jest szefową fundacji Obamów, a prywatnie przyjaciółką pary prezydeckiej. Prezeska zarządu Civic Nation i współprzewodnicząca The United State of Women.
Zaproszenie na Impact’23 przyjął także Nassim Nicholas Taleb, autor wielotomowej eseistyki „Incerto”. Specjalistyczna wiedza z dziedziny matematyki, fizyki, medycyny, ekonomii i spraw międzynarodowych jest dla naukowca bazą do rozważań filozoficznych i etycznych. Ekspert zajmuje się analizą ryzyka i wszystkiego, co wprowadza chaos, zamieszanie i niepewność w świecie.
Myśleć globalnie
W Poznań Congress Centre pojawi się także irańsko-amerykańska działaczka na rzecz ochrony środowiska Sophia Kianni. To założycielka i dyrektorka wykonawcza Climate Cardinals, międzynarodowej organizacji non-profit, w której pracuje 8000 wolontariuszy w ponad 40 krajach. Sophia Kianni reprezentuje Stany Zjednoczone jako najmłodszy członek inauguracyjnej Młodzieżowej Grupy Doradczej ONZ ds. zmian klimatu.
Uczestnicy kongresu Impact’23 będą mieli okazję posłuchać także Raji Rajamannara, globalnego dyrektora marketingu i komunikacji w Mastercard. Od 9 lat odpowiada on za ewolucję identyfikacji marki. Dżingiel dźwiękowy kojarzony z logo kart jest przedmiotem studiów i analiz przypadków na prestiżowych światowych uczelniach. Rajamannar ma 30-letnie doświadczenie w branży. Jest autorem przetłumaczonego na 9 języków bestsellera Wall Street Journal „Quantum Marketing: Mastering the New Marketing Mindset for Tomorrow’s Consumers”.
Jednym z topowych wydarzeń kongresu będzie wykład Adama Tooze’a, uznawanego za jednego z najbardziej błyskotliwych i spostrzegawczych myślicieli analizujących bieżącą sytuację społeczno-polityczno-ekonomiczną świata. Naukowiec specjalizuje się w historii XX w. i historii współczesnej, a zwłaszcza historii ekonomii. Łączy aktualną analizę z rozległą wiedzą historyczną, wyciągając wnioski sprzyjające odnalezieniu lepszych kierunków rozwoju świata. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Columbia.
Europejska i polska czołówka biznesowa
W kongresie wezmą udział także przedstawiciele polskich władz, w tym premier Mateusz Morawiecki i Waldemar Buda, ministr rozwoju i technologii, oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.
W Poznań Congress Centre pojawią się również przedstawiciele globalnych biznesowych gigantów finansowych i technologicznych, przedstawiciele polskich banków i platform sprzedażowych. Skład debat dopełnią przedstawiciele dyrekcji, agend i instytutów rządowych, liderzy trzeciego sektora oraz organizacji charytatywnych i pozarządowych. Nie zabraknie naukowców z polskich uczelni, których będą reprezentować m.in. prof. Bogdan de Barbaro, psychoterapeuta i psycholog kliniczny, i Michał Rusinek, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej.
Pojawią się także przedstawiciele platform streamingowych, firm producenckich, telewizyjnych i filmowych, krytycy sztuki, redaktorzy, dziennikarze. Wśród znanych gości kongresu są Justyna Kopińska, Ewa Ewart czy Anda Rottenberg. Sportowców będą reprezentować m.in. Kamil Stoch, żużlowiec Bartosz Zmarzlik, lekkoatleta Paweł Fajdek czy alpinista Krzysztof Wielicki.
Dyskusje o biznesie przyszłości
Wśród ścieżek tematycznych kongresu znalazły się m.in. zdrowie, bezpieczeństwo cyfrowe i obrona, sztuka i kultura, marketing sportowy, technologia wytwarzania zdrowej żywności, mobilność, energia, ekologia, przyszłość cyfrowa, przemysł z zaangażowaniem sztucznej inteligencji. Zaufanie w erze cyfrowej i przygotowanie na cyberwstrząsy, rozwój AI z poszanowaniem i ochroną praw człowieka to główne tematy ścieżki dotyczącej Digital Future.
Automatyzacją pracy i jej wpływem na rynek zatrudnienia, korzyściami i ryzykiem korzystania ze sztucznej inteligencji oraz potrzebą wykorzystania szans dotyczących niezbędnych reform ekologicznych zajmą się uczestnicy ścieżki Industry 5.0. Z kolei odpowiedzi na takie pytania, jak: „W jaki sposób AI wpłynie na rozwój społeczeństwa?”, „Jacy będą ludzie za kilkadziesiąt lat?”, „Co z innowacjami, które wspierają integrację, zwłaszcza osób z niepełnosprawnościami?”, spróbują znaleźć uczestnicy ścieżki Future Societes.
Wiele poruszanych zagadnień będzie dotyczyć ekologii, ponownego obiegu, odnawialnych źródeł energii oraz uniwersalnego projektowania i wykorzystywania surowców. Stąd ścieżki poświęcone energii, recyklingowi i upcyklingowi mody czy zrównoważonemu transportowi. Uczestnicy kongresu przyjrzą się też zagadnieniom bliskim tematyce zrównoważonych miast.
Rozmowy będą dotyczyć również konieczności humanizacji medycyny i stawiania nie tylko na nowoczesne technologie medyczne, ale wzajemne relacje między pacjentami i lekarzami.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Dodaj komentarz