Menu

Menu

Nie wiesz, na którego kuriera się zdecydować? Skorzystaj z porównywarki usług kurierskich!

Polski rynek usług kurierskich daje konsumentowi ogromny wybór. Klienci indywidualni i biznesowi szukają jak najniższych stawek, a często także dodatkowych usług. W jaki sposób porównywarki usług kurierskich wpisują się w ich potrzeby?

Dlaczego nie warto być przywiązanym do jednego przewoźnika?

Usługa kurierska to często znacznie więcej, niż przewiezienie paczki od odbiorcy do adresata. Liczy się przecież także czas dostawy, możliwość dostarczenia przesyłki w określonych godzinach lub w sobotę. Paczki o większej wartości zasługują zaś na dodatkowe ubezpieczenie. Nie wszyscy kurierzy oferują identyczny wachlarz usług dodatkowych. Również ceny za nie są bardzo zróżnicowane. Niekiedy wygodniej jest skorzystać z paczkomatu, innym razem lepiej zaczekać na kuriera w domu. Dlatego klienci biznesowi, a tym bardziej indywidualni, powinni unikać wiązania się stałą umową z jednym z przewoźników, co wymaga zresztą deklarowania miesięcznego wolumenu paczkowego z wyprzedzeniem. Alternatywę stanowią więc porównywarki usług kurierskich, działające na elastycznych zasadach.

porównywarki usług kurierskich

Jak działają internetowe porównywarki usług kurierskich?

Użytkownicy brokerów kurierskich, takich jak Sendit, wypełniając jeden formularz nadawczy, mogą za każdym razem wybierać spośród ofert renomowanych przewoźników. Wystarczy podać charakterystykę przesyłki i uzupełnić dane odbiorcy oraz adresata, które zresztą można zapisać przy pierwszej przesyłce. Użytkownicy mogą liczyć na bardzo atrakcyjne rabaty, w stosunku do stawek cennikowych. Ponadto, łatwo zauważyć, że najtańszy kurier, to za każdym razem inna firma, zależnie od konkretnego zlecenia i wybranych usług dodatkowych. Sama usługa jest natomiast realizowana dokładnie tak, jak ta zamawiana na stronie kuriera.

Czy porównywarki to tylko niższe ceny?

Dodatkową zaletą porównywarek są udogodnienia dla klientów biznesowych oraz indywidualnych, korzystających z wysyłek regularnie. Należą do nich zaawansowany tracking, jak również możliwość zintegrowania platformy, takiej jak Sendit, z własnym sklepem internetowym, bądź kontem na Allegro. Wysyłki odbywają się półautomatycznie – ku uciesze odbiorców i nadawców. Im więcej zleceń, tym stawki są niższe. Warto zaznaczyć, że rozliczenie może odbywać się co miesiąc w formie faktury zbiorczej.

Brokerzy usług kurierskich to rozwiązanie godne XXI wieku, w którym czas jest na wagę złota, a konsumenci cenią elastyczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.