Menu
 • Menu

  Najlepsze sposoby na pielęgnację mebli z technorattanu

  Meble z technorattanu nie tylko doskonale wyglądają w ogrodzie — w końcu mają bardzo nowoczesny wzór i kolor, ale również są wyjątkowo trwałe. Ważne jest jednak to, abyś wiedział, w jaki sposób należy je pielęgnować. Dzięki temu bez względu na porę roku będziesz cieszyć się stylowym, wygodnym oraz funkcjonalnym wyposażeniem do ogrodu. Przekonaj się zatem, jak należy konserwować te meble i stosuj się do tych zasad.

  technorattan

  5 zasad prawidłowej pielęgnacji mebli ogrodowych

  Technorattanowe meble ogrodowe mogą mieć naprawdę różną formę. Jednak zazwyczaj są to fotele, krzesła i kanapy. Jest to ważne, ponieważ o każdy z tych elementów musisz zadbać w takim samym stopniu. Dowiedz się, jak to zrobić i ciesz się ich wysoką jakością.

  Regularnie odkurzaj meble

  Przede wszystkim zacznij od regularnego odkurzania. Dzięki temu zyskasz pewność, że w szczelinach nie zbierze się większa ilość kurzu, co wygląda bardzo nieestetycznie. Ważne jest również to, abyś wykorzystywał miękką szmatkę lub naprawdę delikatną szczotkę. W ten sposób powierzchnia mebli na pewno się nie porysuje.

  Wykorzystuj specjalne preparaty

  Obecnie meble z technorattanu są tak popularne, że możesz znaleźć naprawdę sporo preparatów, które są przeznaczone do tego rodzaju wyposażenia ogrodu. Warto zaufać takim produktom, ponieważ zazwyczaj nie tylko pielęgnują, ale również konserwują powierzchnie mebli. Zwróć jednak uwagę na to, że korzystanie z takich preparatów nie jest konieczne — równie dobrze możesz po prostu wybrać płyn do mycia naczyń. Jednak nigdy nie stosuj go bezpośrednio na mebel, tylko dodaj do wody.

  technorattan

  Wycieraj na sucho

  Niezwykle istotne jest to, abyś chronił meble z technorattanu przed wilgocią i deszczem. Jest to też ważne wtedy, gdy je czyścisz. Dlatego zawsze pamiętaj o tym, żeby stosować wilgotną szmatkę, a później wytrzeć meble do sucha. Dzięki temu wiesz, że woda nie wpłynie negatywnie na jakość tego materiału. Poza tym w znaczący sposób wydłużysz jego trwałość. Zauważ także, że te zasady pielęgnacji są szczególnie ważne jesienią — wtedy jeszcze ważniejsze jest to, abyś pamiętaj o wycieraniu do sucha mebli.

  Pierz w odpowiedniej temperaturze

  Jeżeli Twoje meble ogrodowe zostały zaopatrzone w poduchy, które sprawiają, że korzystanie z kanapy, foteli czy krzeseł jest jeszcze wygodniejsze, to koniecznie zadbaj o to, by je systematycznie prać. W tym przypadku bardzo ważne jest to, żebyś stosował się do zaleceń producenta. Szczególnie ma to ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o temperaturę wody — zbyt wysoka może spowodować skurczenie się tkaniny lub powstanie zmechaceń. Dlatego najpierw zapoznaj się z instrukcją, a dopiero później działaj.

  Stawiaj na wysoką jakość

  Zwróć również uwagę na to, jak ważna jest wysoka jakość mebli ogrodowych z technorattanu. W końcu to właśnie ona przyczynia się do tego, że będziesz mógł dłużej cieszyć się nowym wyposażeniem. Poza tym dzięki temu możesz też zaoszczędzić pieniądze, ponieważ standardowa pielęgnacja będzie zupełnie wystarczająca. Zyskujesz również pewność, że meble nie stracą swojego koloru czy trwałości. Po prostu możesz z nich korzystać w dowolnej chwili — bez konieczności ich malowania czy woskowania.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.