Menu

Menu

Jak zorganizować strefę piknikową na osiedlu mieszkaniowym?

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe muszą spełniać pewne standardy. Jest to odgórnie określone przepisami prawnymi. Zresztą nie chodzi tu o to, aby wszystkie przepisy prawne były dopilnowane. Nowoczesne osiedla mieszkaniowe muszą być dopasowane do potrzeb klientów, aby deweloper mógł cieszyć się zaufaniem. W takich miejscach coraz częściej można spotkać strefy piknikowe.

strefa piknikowa

Czas na świeżym powietrzu

Chyba nikomu nie trzeba mówić, że czas spędzony na świeżym powietrzu jest w stanie dać nam bardzo wiele. Ma to m.in. korzyści dla naszego zdrowia. Zresztą człowiek kocha spędzać czas na świeżym powietrzu, jeżeli tylko będzie mu to dane. W szczególności wiosną oraz latem. Wychodzimy na świeże powietrze, ciesząc się ciepłą pogodą, śpiewem ptaków, zieleniącymi się drzewami i trawnikami.

Dzieci w lecie spędzają dużo czasu na placach zabaw, a rodzice bacznie ich pilnują, rozkoszując się przyjemnym klimatem. Kochamy ten stan, który pozwala nam rozkoszować się relaksem. Aby tak się stało, przydadzą się strefy piknikowe, które organizowane są na osiedlach mieszkaniowych, w parkach. Jak zorganizować strefę piknikową na osiedlu mieszkaniowym? Przydadzą się ławy piknikowe, ale co jeszcze?

Dla każdego coś

Pamiętajmy o tym, że w takiej strefie dla każdego powinno znaleźć się coś. Ławy piknikowe mogą zachęcać osoby starsze do tego, aby spoczęły i odpoczęły. Mogą stać się to również miejsca „dowodzenia”, skąd też rodzice będą obserwować swoje brykające w okolicy dzieci. Ale nie tylko. O czym jeszcze musimy pamiętać, urządzając taką strefę? Przydadzą się nie tylko wygodne ławy piknikowe, ale również plac zabaw. Nie musi to być wiele zabawek.

W szczególności, jeżeli ilość miejsca jest ograniczona, ale takie urządzenia, jak huśtawka, czy zjeżdżalnia, to taki absolutny must have każdego placu zabaw. Dzieci na pewno nie będą chciały przychodzić do miejsca, gdzie takiego placu zabaw nie ma. Dlatego koniecznością jest stworzenie jego namiastki. Pamiętajmy również o piaskownicy. Będzie to wielka ulga dla dorosłych, którzy będą mogli obserwować, jak ich dzieci bawią się w piasku podczas zabawy.

Aktywność ruchowa

Skoro mamy już ławy piknikowe oraz plac zabaw, a miejsce nam na to pozwala, to może warto zdecydować się także na stworzenie miejsc, pozwalających na aktywność ruchową w okolicy. Na niektórych osiedlach mieszkaniowych tworzone są boiska sportowe, np. do piłki nożnej, do siatkówki.

Nie zawsze jest miejsce na takie boiska, ale być może znajdzie się miejsce na to, aby ustawić stoły do tenisa stołowego. Ping-pong to świetna gra, która nie tylko ćwiczy koordynację ruchową, ale także spostrzegawczość.

Wśród innych, mniejszych miejsc polecanych w przypadku aktywności ruchowej, są stoły, które pozwalają grać w szachy. Tak, można kupić nawet takie betonowe stoły, gdzie nadrukowana jest specjalna plansza do gry. Wystarczy z domu wziąć tylko komplet pionków, towarzysza do gry i można cieszyć się tą grą na świeżym powietrzu. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że pogoda dopisze, aby móc jak najdłużej korzystać z tego miejsca.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.lawkaogrodowa.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.