Menu
 • Menu

  Jak wybrać drukarkę etykiet?

  drukarki do etykiet

  drukarki do etykiet

  Drukarki etykiet są jednym z nieodzownych elementów sprawnie funkcjonującego magazynu, centrum dystrybucyjnego lub sklepu. Niezależnie od profilu przedsiębiorstwa, sprzęt do automatycznej identyfikacji powinien być dobrany w taki sposób, aby zoptymalizować procesy prowadzone w firmie. Czym zatem kierować się przy wyborze drukarki etykiet?

  Większość przedsiębiorstw najczęściej zastanawia się już na samym początku, czy drukować etykiety własnym sumptem, czy może jednak odesłać je do realizacji w zewnętrznej firmie. Warto zauważyć, że wszystko zależy od tego, jakie ilości planujemy drukować, a także od tego, jakie są nasze wymagania w stosunku do kształtu lub poziomu skomplikowania etykiety. Tworzenie etykiet bardziej zaawansowanych i w większych nakładach powinno odbywać się w profesjonalnej drukarni, co w ogólnym rozrachunku wyjdzie nas taniej, niż zakup drukarki i produkcja.

  Jeśli już podjęliśmy decyzję o wdrożeniu drukarki etykiet do naszych procesów, to musimy dokładnie zastanowić się nad kilkoma parametrami: w jakich warunkach drukarka etykiet samoprzylepnych będzie pracować; jakie wolumeny wchodzą w grę; czy będzie to wydruk kolorowy, czy czarno-biały.

  Warunki otoczenia grają szczególną rolę w optymalnym funkcjonowaniu drukarki. W mało wymagających warunkach (np. sklep, biuro) sprawdzi się spokojnie  zwyczajna i tania drukarka biurowa. Liderem w tym sektorze są firmy Toshiba i Zebra, które produkują sprzęty z bardzo przystępnych cenach, przy zachowaniu wysokiej wydajności. W przypadku bardziej wymagających przedsiębiorstw (fabryki, duże centra dystrybucyjne) możemy zdecydować się na zakup drukarki przemysłowej. Takie rozwiązanie gwarantuje nam wysoką prędkość wydruku i wytrzymałość na zgubne dla zwykłego sprzętu warunki zewnętrzne. Przemysłowe drukarki etykiet to wysoko wyspecjalizowana technologia, co niestety oznacza również wysoką cenę. Te drukarki etykiet gwarantują także bardzo dużą prędkość wydruku, a to jest nieodzowny element znakowania produktów w warunkach przemysłowych, czy logistycznych (jako część systemu zarządzania magazynem). W przypadku mniejszych firm taka prędkość nie ma już większego znaczenia.

  W przypadku kolorowego wydruku etykiet potencjalni klienci mogą mieć mały problem. Na rynku nie ma wielu producentów kolorowych drukarek etykiet, a oferowany przez nich sprzęt nie należy do najtańszych. Na szczególną uwagę zasługują tutaj urządzenia firmy QuickLabel, a zwłaszcza model Kiaro! QL-120. Takie rozwiązanie można zaproponować jednak tylko firmom, które są zdeterminowane, aby własnym sumptem produkować duże ilości kolorowych etykiet. W przeciwnym wypadku lepiej jest skorzystać z usług profesjonalnej drukarni etykiet.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *