Menu

Menu

Jak szukać pracy we Włoszech?

Włochy należą do jednych z uwielbianych krajów przez turystów, również przez Polaków. Podoba nam się włoska kultura, kuchnia, krajobrazy czy język. Dlatego często wybiera się ten kraj jako jeden z celów turystycznych. Wyjazdy zarobkowe do Włoch były popularne szczególnie kilka lat temu, ale i teraz nie ma na co narzekać w związku z zatrudnieniem właśnie we Włoszech. Jak zatem szukać pracy w tym kraju i na co zwrócić uwagę?

praca Włochy

Oferty pracy Włochy

We Włoszech najłatwiej zatrudnienie znajdą osoby z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. Na pracę mogą liczyć pracownicy, którzy sprawdziliby się w branży medycznej jako lekarze czy pielęgniarki, w branży informatycznej, logistycznej, czy budowlanej. Ostatni z sektorów praktycznie wszędzie posiada wolne stanowiska dla pracowników z doświadczeniem i umiejętnościami.

We Włoszech z pewnością uda nam się znaleźć pracę sezonową  w gastronomii, hotelarstwie, rolnictwie, sadownictwie czy ogrodnictwie. Dlatego bez problemu zatrudnienie znajdziemy przy zbiorach warzyw i owoców oraz przy obsłudze klienta.

Zobacz też: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/mobbing

Czy można połączyć studia z pracą we Włoszech?

Wiele osób wybiera Włochy jak wakacyjny cel pracy dorywczej, np. w przerwie semestralnej. Niektórzy łączy również studia za granicą z pracą. Najczęściej w taki sposób można łączyć pracę w ogrodnictwie, przy zbiorach oraz w winnicach i sadach, gdzie zatrudnienie znajdzie każdy. Osoby z doświadczeniem mogą starać się o pracę przy opiece osób starszych i dzieci. Praca przy opiece często zapewnia również zakwaterowanie oraz wyżywienia (wraz oczywiście z osobnym wynagrodzeniem).

Osoby, które znają dobrze język obcy, mogą ubiegać się o pracę w biurze czy liczyć na praktyki związane ze swoim kierunkiem.

Jak szukać pracy?

Podczas szukania pracy za granicą możemy trafić na oferty agencji pracy, które pomagają nam w podjęciu zatrudnienia, a następnie w wyjeździe. Dla wielu takie rozwiązanie jest dużo bezpieczniejsze, ponieważ często agencje pracy posiadają swoich wykwalifikowanych koordynatorów, którzy są w stałym kontakcie z pracownikiem za granicą. Ułatwia to również załatwienie niezbędnych formalności.

Pracy we Włoszech można również szukać na własną rękę poprzez portale i serwisy ogłoszeniowe. To wygodny sposób znalezienia zatrudnienia na wybranym stanowisku. Polecamy szczególnie https://pl.europa.jobs/praca-wlochy, gdzie znajdziesz rzetelne informacje o zatrudnieniu w danym kraju, a także pełną bazę ofert pracy na wielu stanowiskach w różnych branżach. Nie musisz martwić się o język, czy doświadczenie. Znajdziesz również ogłoszenia dla osób bez odpowiednich kwalifikacji, a nadal opłacalne pod względem zarobków. Zdecydowanie warto najpierw znaleźć zatrudnienie, a dopiero później wyjechać. Szukanie pracy na miejscu nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza bez języka czy znajomości tamtejszego rynku.

Czy opłaca się pracować we Włoszech?

Włochy są przede wszystkim jednym z ciekawych krajów, do którego coraz chętniej przyjeżdżają turyści. Jednak zarobki nie są już tak atrakcyjne, jak dawniej. Z pewnością, jeśli szukamy nowych wyzwań i chcemy zdobyć odpowiednie doświadczenie, praca we Włoszech będzie jedną z lepszych możliwości. To zdecydowanie świetnie rozwiązanie dla osób, które szukają pracy sezonowej lub dorywczej w trakcie sezonu. Nie zachęcamy jednak do wyjazdu „w ciemno”. Masz możliwość znaleźć pracę zdecydowanie wcześniej, będąc jeszcze w kraju. Legalna praca umożliwia bezpieczne zarobienie pieniędzy i zdobycie nowych doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.