Menu
 • Menu

  Jak obniżyć koszty ubezpieczenia na samochód? Sprawdź!

  Obowiązkowe ubezpieczenie OC to wydatek, z którym liczyć się musi każdy właściciel samochodu. Niektórzy spośród nich wykupują także dodatkowe polisy. Łącznie wydatki nierzadko sięgają nawet kilku tysięcy złotych. W jaki można sposób obniżyć koszty ubezpieczenia?

  Jak obniżyć koszty ubezpieczenia na samochód

  Jednorazowa opłata składki

  Składkę ubezpieczeniową można zapłacić jednorazowo lub w ratach – najczęściej dwóch, ewentualnie czterech. Nie wszyscy mogą sobie co prawda pozwolić na zapłatę z góry, ale warto postarać się o taką możliwość. Ubezpieczenie zawsze kosztuje w takiej sytuacji nieco mniej.

  Promocje i zniżki

  Towarzystwa ubezpieczeniowe działające na polskim rynku nierzadko są powiązane poprzez kapitał lub współpracę z innymi instytucjami, na przykład bankami. Klienci takich banków mogą niekiedy liczyć na dodatkowe benefity związane z ubezpieczeniem, przykładowo na sporą zniżkę. Poza tym, warto szukać innych promocji i programów lojalnościowych. Czasami pewne oszczędności pojawiają się już w momencie zapisania się do firmowego newslettera.

  Korzystne miejsce rejestracji pojazdu

  Migracje do większych ośrodków, gdzie szczególnie młodzi ludzie znajdują szansę na atrakcyjne zatrudnienie, są w Polsce standardem. W dużych miastach opłaca się zazwyczaj zarabiać, ale niekoniecznie ubezpieczać samochód. Wysokość składki jest bowiem ściśle zależna od natężenia ruchu i statystyk wypadków dotyczących danej miejscowości. Osoby pochodzące z mniejszych miast i wsi, rejestrując auto w miejscu meldunku, mogą bardzo wiele zyskać. Warto jednak pamiętać, że polisa OC powinna być adekwatna do obecnie zamieszkiwanej lokalizacji.

  Współwłasność samochodu dla świeżo upieczonych kierowców

  Sprawdzonym sposobem na obniżenie kosztów ubezpieczenia, w przypadku młodych i mniej doświadczonych kierowców, jest współwłasność auta z osobą, która posiada prawo jazdy od dawna i legitymuje się zniżkami za bezszkodową jazdę. Cena ubezpieczenia wynika przede wszystkim ze zniżek przysługujących bardziej doświadczonemu współwłaścicielowi – na przykład rodzicowi. Kij ma jednak dwa końce. Jeśli jeden z kierowców spowoduje wypadek, zniżki utracą wszyscy. Na tej samej zasadzie doświadczonym właścicielom pojazdu nie opłaca się zatajanie przed ubezpieczycielem faktu, że autem będzie poruszać się także młody kierowca. Gdy sprawa wyjdzie na jaw, ubezpieczyciel będzie się prawdopodobnie domagał dopłaty.

  Internetowe kalkulatory ubezpieczeniowe

  Nawet jeśli kierowca posiada prawo jazdy od niedawna i rejestruje właśnie swój pierwszy samochód, nie zawsze stoi na straconej pozycji w poszukiwaniu korzystnego ubezpieczenia. Konkurencja na rynku jest duża i przeglądając niemal wszystkie dostępne oferty przygotowane przez sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe, łatwo zauważyć, że różnice w cenach są naprawdę pokaźne. Dlatego dbający o swój budżet kierowcy chętnie korzystają z internetowych porównywarek ubezpieczeniowych, jak na przykład KioskPolis.pl: https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/?stepKey=1-model.

  Taniej w pakiecie i przez internet

  Porównywarka ubezpieczeniowa umożliwia nie tylko czytelne zestawienie ofert, ale także zakup wybranej polisy przez internet. Dokonując transakcji w ten sposób, ubezpieczający zazwyczaj płaci mniej – szczególnie decydując się na pakiet kilku ubezpieczeń. Więcej ciekawych informacji na temat ubezpieczeń komunikacyjnych można znaleźć w artykułach dostępnych pod adresem: https://kioskpolis.pl/.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *