Menu

Menu

Huśtawka i inne elementy z drewna do ogrodu

Mniejszy czy większy ogród – w każdym z nich znajdzie się miejsce na huśtawkę, która jest wręcz idealna na każdą sytuację. Huśtawki ogrodowe wykonane z drewna nie tylko sprawdzą się podczas relaksu, np czytania książki, ale jako miejsce zabaw dla dzieci czy jako dodatkowa ławka podczas spotkań ze znajomymi czy rodziną. Co więcej, huśtawki drewniane to klasyk!

elementy z drewna do ogrodu

Mniejszy czy większy ogród – w każdym z nich znajdzie się miejsce na huśtawkę, która jest wręcz idealna na każdą sytuację. Huśtawki ogrodowe wykonane z drewna nie tylko sprawdzą się podczas relaksu, np czytania książki, ale jako miejsce zabaw dla dzieci czy jako dodatkowa ławka podczas spotkań ze znajomymi czy rodziną. Co więcej, huśtawki drewniane to klasyk! Od lat dominują w ogrodach, ale i na placach zabaw. Oprócz tego drewno doskonale komponuje się z wieloma odcieniami zielonego, będzie więc świetne do ogrodu urządzonego w każdym stylu. Ponadto odpowiednio zaimpregnowana huśtawka może przetrwać nawet kilkanaście lat! Idealne miejsce do postawienia huśtawki to nie tylko ogród, ale i taras! Wystarczy nieco większa przestrzeń i miejsce do relaksu gotowe!

Donice drewniane do ogrodu i na taras

Jak już wspomnieliśmy drewno idealnie komponuje się z zielenią i nie tylko. Będzie więc wspaniale prezentować się w ogrodzie, w końcu drzewa liściaste, iglaki i inne rośliny to elementy dominujące. Kwiaty, mniejsze drzewka ozdobne czy iglaki miniaturowe warto posadzić w ozdobnej donicy wykonanej z drewna. Masywna, trwała oraz zaimpregnowana będzie idealnie spełniała się w swojej roli.

Bezpieczeństwo ptaków – budki lęgowe

W naszym kraju liczba ptaków znacznie spada, szczególnie ze względu na stale postępujące budownictwo, niewielką ilość upraw rolnych i wiele, wiele innych czynników. Dlatego też warto zadbać o gatunki, które jeszcze występują w naszym kraju zapewniając im bezpieczeństwo oraz schronienie podczas wylęgu i nie tylko.

Budki lęgowe możemy wieszać zarówno w ogrodach, na działkach jak i w lesie. Odpowiednio dopasowane do gatunku dominującego w okolicy sprawią, że większe i silniejsze gatunki nie dostaną się do wnętrza budki. Wieszając należy przede wszystkim usunąć gałęzie lub inne podpory, które mogłyby ułatwić drapieżnikom (koty, kuny) dostanie się do piskląt. Budki wieszamy także zazwyczaj od strony północnej, jeśli to możliwe (w miejscu zacienionym). Od strony południowej, szczególnie w okresie letnim wysoka temperatura wewnątrz mogłaby doprowadzić do przegrzania piskląt.

Karmniki dla ptaków i ich pożywienie

Mając na uwadze bezpieczeństwo ptaków powinniśmy również wziąć pod uwagę żywność, której zdecydowanie ptakom brakuje. Nie tylko zimą, ale i w pozostałej części roku ptaki muszą sporo się namęczyć, aby dostarczyć odpowiednią ilość pokarmu młodym. Dlatego też warto w ogrodzie czy nawet na balkonie zawiesić karmnik dla ptaków, do którego będziemy regularnie wrzucać drobne pożywienie. Małe stworzenia z pewnością podziękują choćby poprzez likwidację szkodników czy owadów w okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.