Menu

Menu

Huawei otworzyło laboratorium innowacji dla sektora cyfrowych usług finansowych

Laboratorium Innowacji, Cyfrowych Usług Finansowych i Bezpieczeństwa Huawei (Fin²Sec) będzie wspierało europejski sektor bankowości i dostarczało cyfrowe rozwiązania podnoszące jakość usług finansowych, płatności mobilnych i bankowości internetowej. Nowy ośrodek, otwarty 28 września br. w Helsinkach, stanowi część istniejącego już w tym mieście globalnego centrum badań i rozwoju Huawei.

Laboratorium Innowacji Cyfrowych Usług Finansowych i Bezpieczeństwa Huawei

Na otwarcie nowego laboratorium Huawei zaprosił ekspertów z europejskich stowarzyszeń zajmujących się tematyką cyfrowych usług finansowych, przedstawicieli europejskich banków, firm z sektora FinTech, a także ekspertów z helsińskiego Uniwersytetu Aalto, z którym firma współpracuje w ramach Instytutu Cyberbezpieczeństwa Helsinki-Aalto.

Gość z Polski – BLIK

Wśród zaproszonych firm był BLIK − stworzony w Polsce powszechny standard płatności mobilnych, który w tym roku rozpoczął udostępnianie klientom banków usług płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych w Polsce i na świecie. Oznacza to, że użytkownicy smartfonów Huawei, opartych o Huawei Mobile Services, będą mogli płacić zbliżeniowo za pośrednictwem banków, których aplikacje są już zintegrowane z HMS i dostępne w AppGallery.

Płatności zbliżeniowe telefonem, które właśnie udostępniamy klientom we współpracy z bankami, to idealne uzupełnienie dotychczasowej możliwości płacenia w terminalach płatniczych, obok tej z wykorzystaniem kodu BLIK. Rozwiązanie, które stworzyliśmy, to innowacja na skalę świata. Wierzymy, że w ramach laboratorium innowacji, tworzonego przez Huawei, będą powstawać wartościowe i użyteczne rozwiązania, które pozwolą na udoskonalenie istniejących usług BLIKA. Cieszymy się, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia – powiedział Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu w Polskim Standardzie Płatności, operatorze BLIKA.

Bezpieczeństwo klienta jest priorytetem

Nowe laboratorium innowacji będzie inkubatorem, w którym wspólnie z partnerami przygotowywane będą pomysły oraz realizowane projekty obejmujące nowe usługi i produkty, odpowiadające na dynamicznie zmieniające się potrzeby konsumentów.

Fin²Sec będzie stanowiło część istniejącego już globalnego centrum badań i rozwoju Huawei. Ośrodek ten od prawie dekady zajmuje się dostarczaniem rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa produktów konsumenckich marki. – Nasza placówka ma swój udział w opracowywaniu cyfrowych rozwiązań, tych najbardziej krytycznych z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkownika, takich jak Huawei Pay czy WeChat Pay. Chcemy dzielić się naszą bogatą wiedzą i doświadczeniem z partnerami i promować nasze innowacyjne rozwiązania w ramach ekosystemu Fin²Sec – powiedział dr Jan-Erik Ekberg, szef Helsinki System Security Lab w Huawei.

Zaproszeni goście i partnerzy wzięli udział w prezentacjach poświęconych bezpieczeństwu i nowym trendom w cyfrowych usługach finansowych oraz mogli zwiedzić nowy ośrodek.

Zdjęcie: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.