Menu

Menu

Huawei otwiera innowacyjne laboratorium w Helsinkach

Firma Huawei uruchomiła na początku listopada nowe laboratorium HUAWEI Health Lab w Helsinkach. Służy ono jako platforma badawcza dla zaawansowanych rozwiązań urządzeń Huawei z kategorii zdrowia i fitness. Producent stale inwestuje w działania badawczo-rozwojowe na styku sportu, zdrowia i technologii, aby proponować jeszcze lepsze urządzenia odpowiadające na potrzeby konsumentów.

HUAWEI Health Lab - Helsinki

Najnowsze badanie przeprowadzone na ponad 8 tys. Europejczyków pokazało, że zdecydowana większość z nas – aż 91 proc.– chce poprawić co najmniej jeden aspekt swojego stylu życia związanego ze zdrowiem. Aż 50 proc. badanych nie jest zadowolonych z poziomu swojej sprawności fizycznej. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynku urządzeń wspierającym zdrowie i fitness Huawei angażuje się w głębsze badania nad algorytmami monitorowania zdrowia za pomocą technologii stosowanych w swoich urządzeniach wearables. Doprowadziło to do utworzenia od 2016 r. już 3 laboratoriów HAUWEI Health Lab na całym świecie: Xi’an i Songshan Lakes w Chinach, a teraz w Helsinkach w Finlandii.

Badania nad zdrowiem i kolejne przełomy w technologii wearables

Nowe laboratorium o powierzchni prawie 1000 m2 jest wyposażone w światowej klasy sprzęt sportowy dla 20 dyscyplin sportowych. Śledzi on ponad 200 wskaźników fizjologicznych i biomechanicznych. Laboratorium pozwala na badanie algorytmów sportowych i fitness w rzeczywistych zastosowaniach. Jest też platformą badawczą służącą wykrywaniu i weryfikacji danych oraz przeprowadzaniu badań i rozwoju nowych technologicznych standardów.

W fińskim laboratorium pracuje światowej klasy multidyscyplinarny zespół naukowo-badawczy. Znaleźli się w nim naukowcy i eksperci z 5 kluczowych dziedzin – fizjologii, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, testowania oprogramowania i inżynierii oprogramowania.

Innowacyjny sprzęt do testowania symulacji sportowych

Na obiekty testowe składają się basen z przeciwprądem, symulator narciarski, wielofunkcyjna, oprzyrządowana bieżnia i siłownia obejmująca różne treningi sercowo-naczyniowe. Wyniki są mierzone zarówno za pomocą wysoce zaawansowanych maszyn, jak i przy użyciu najnowszych urządzeń ubieralnych Huawei, takich jak HUAWEI WATCH GT 4.

HUAWEI Health Lab - Helsinki

„Niekończący się” basen pozwala dokładnie oceniać pływackie osiągi. Wyposażono go w dysze wodne, które wytwarzają kontrolowany, dynamiczny przepływ do 350 m3/h. Umożliwiają przy tym modyfikację temperatury i jakości wody. W laboratorium znalazł się symulator narciarski z regulowaną prędkością, nachyleniem oraz interaktywnymi trasami, który umożliwia lepsze monitorowanie narciarstwa, jednego z najpopularniejszych sportów w Europie. Stok jest wyposażony w czujniki, które wykrywają prędkość zjazdu, pozycję użytkownika, kąty skrętu, siłę oraz pozostałe parametry.

HUAWEI Health Lab - Helsinki

Do testów biegowych, jazdy na rowerze oraz m.in. wyścigów na wózkach inwalidzkich służy wielofunkcyjna bieżnia z regulowanym pochyłem i prędkościami do 50 km/h. Urządzenie umożliwia import danych GPX, by symulować rzeczywiste tereny i trasy. Zapewnia to rzeczywiste scenariusze użytkowania, dzięki którym dokładniej można przetestować biegi czy jazdę na rowerze. Kamera w czasie rzeczywistym analizuje parametry i zapewnia natychmiastową informację zwrotną dla poprawy techniki poruszania się.

Integracja z HUAWEI WATCH GT 4 – zawansowanym smartwatchem do monitorowania zdrowia

Laboratorium będzie przeprowadzać codzienne testy badawcze przy użyciu najnowszego smartwatcha HUAWEI WATCH GT 4. Jego wiodące technologie monitorowania zdrowia i kondycji zostaną wykorzystane do dokładnego pomiaru danych fizjologicznych. Model treningowy urządzenia TruSportTM jest w stanie ilościowo określić zdolność użytkowników do biegania, Ponadto rejestruje i analizuje dane z treningu, dostarcza spersonalizowane sugestie i plany treningowe. Dzięki temu pomaga użytkownikom w uprawianiu sportu i prowadzeniu zdrowego stylu życia.

HUAWEI WATCH GT 4 posłuży również do oceny wydolności krążeniowo-oddechowej (maksymalna objętość tlenu), co pozwoli badaczom na jeszcze lepszą naukową ocenę wyników sportowych i dokładniejszą ocenę wydolności w celu poprawy bezpieczeństwa ćwiczeń.

HUAWEI Health Lab - Helsinki

Najnowsza aplikacja „W formie” i pierścienie aktywności zapewnią lepszą ocenę wysiłku i wyników podczas sesji treningowych. Dzięki najnowszej technologii HUAWEI TruSeenTM 5.5+ smartwatch zapewnia znacznie większą w porównaniu z czołowymi algorytmami stosowanymi na rynku dokładność w określaniu wydatków kalorycznych i wymagań dotyczących ich spożycia.

Współpraca z instytucjami badawczymi

Aby dzięki innowacyjnym technologiom sportowym i zdrowotnym poprawić życie użytkowników, Huawei aktywnie współpracuje z lokalnymi fińskimi instytucjami i europejskimi ekspertami. To jedyny producent urządzeń wearables, który uczestniczy w iCARE4CVD, jednej z najbardziej ambitnych inicjatyw badawczych w dziedzinie sztucznej inteligencji i chorób sercowo-naczyniowych. Stanowi część programu IHI (Innovative Health Initiative), który łączy branżę medyczną i technologiczną oraz Unię Europejską.

Huawei będzie współprowadził grupę roboczą, która opracuje metody poprawy motywacji pacjentów. Ponadto w ramach programu firma dostarczy inteligentne urządzenia ubieralne, które przez 24 godziny na dobę mogą monitorować takie funkcje, jak aktywność fizyczna, jakość snu, czynność serca i oddychanie. Wykorzystując wearables od Huawei, projekt może dostarczyć lekarzom wartościowe informacje. Wesprą leczenie przewlekłych chorób układu krążenia i poprawią usługi badań przesiewowych w kierunku chorób układu krążenia.

Aby opracowywać zalecenia dotyczące najlepszych praktyk i pomiarów dla urządzeń wearable, Huawei wspólnie z 6 najlepszymi europejskimi uniwersytetami założył konsorcjum Interlive, które wypracowało jedne z najbardziej naukowych i rygorystycznych standardów testowania urządzeń ubieralnych. Partnerstwo potwierdza niezawodność technologii wearables Huawei i zapewnia naukową podstawę ich funkcji opartych na czterech kategoriach: tętno, liczba kroków, wydatek kaloryczny i VO2 Max (maksymalny pobór tlenu).

HUAWEI Health Lab - Helsinki

Badania nad innowacyjnymi funkcjami dla niepełnosprawnych

Huawei planuje kontynuować badania nad potrzebami użytkowników z niepełnosprawnością, współpracując z europejskimi uniwersytetami i ośrodkami zdrowia specjalizującymi się w tej dziedzinie. Tym samym producent chce przyczynić się do większej inkluzywności i zapewnienia bardziej aktywnego styl życia osobom z niepełnosprawnościami, np. poruszającym się na wózku inwalidzkim.

HUAWEI Health Lab - Helsinki

Użytkownicy będą mogli odkryć rozwiązania zarządzania aktywnością i kondycją poprzez bardziej dynamiczną technologię monitorowania zdrowia i wydajności sportowej w przyszłych inteligentnych urządzeniach Huawei.

Źródło informacji i zdjęcia: materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Huawei otwiera innowacyjne laboratorium w Helsinkach”

  1. Asia z mTower pisze:

    Wow, robi wrażenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.