Menu
 • Menu

  Gdzie najlepiej wymieniać waluty?

  Wymiana walut stała się poniekąd naszą finansową rzeczywistością. Dotyczy ona bowiem szerokiego grona rodaków, którzy pracują poza granicami kraju, podróżują, czy nawiązują kontakty handlowe z zagranicznymi kontrahentami. Nie można zapominać o kredytobiorcach walutowych, dla których ten proces jest jednym z kluczowych, mających wpływ na ich miesięczny stan budżetu domowego. Przyjrzyjmy się zatem różnym możliwościom wymiany walut i sprawdźmy, które z opcji są najkorzystniejsze.

  wymiana walut

  Cztery oblicza wymiany walut

  Niegdyś były jedynymi miejscami legalnej wymiany walut — banki -dzisiaj zdecydowanie należą do jednej z trzech opcji. Do niedawna miały monopol na przewalutowania związane ze spłatą kredytów walutowych. Po zmianie prawa finansowego zainteresowani nie są już skazani wyłącznie na to rozwiązanie, które nadal należy do najdroższych.

  Do bankowej wymiany walut należą także operacje bankomatowe dokonywane w innych krajach. Oczywiście, możemy z tej opcji skorzystać podczas zagranicznego pobytu, podobnie jak mamy możliwość płatności kartą, ale przyglądając się temu z bliska zauważymy, że to, co z pozoru wydawało się najszybszym rozwiązaniem, w istocie słono nas kosztuje. Pobierane prowizje nie należą do groszowych, a tym samym tracimy cenne pieniądze, które moglibyśmy spożytkować zupełnie inaczej.

  Kolejno możemy wybrać stacjonarne kantory, które przez szereg lat po prostu królowały i tym samym ustalały nierzadko iście kosmiczne ceny. Wybierając kantor stacjonarny, musimy wpierw znaleźć taki, który oferuje nam najlepsze dla nas warunki wymiany — w przypadku dużych miast to nie jest proste zadanie. Poszukiwania mogą przypominać prawdziwe przedzieranie się przez dżunglę, w której wraz z upływem czasu czujemy się zniechęceni i finalnie korzystamy z kantoru, który nie jest dla nas przyjazny. Pozostaje także kwestia bezpieczeństwa — tutaj musimy po prostu donieść fizycznie określoną kwotę, a to naraża nas na niebezpieczeństwo kradzieży.

  Zdecydowanie najlepszą opcją jest kantor internetowy, w którym znajdziemy zarówno dogodne dla nas warunki, wygodę i absolutne bezpieczeństwo. Na atrakcyjność oferty wpływa nie tylko niski spread, czy dobra cena, ale także wartości dodane takie jak nasz czas, który musimy poświęcić na wymianę. Kantor internetowy eliminuje dodatkowe koszta związane z dojazdem do banku czy kantoru stacjonarnego. Poza tym walutę możemy wymienić w rekordowo szybkim czasie. Łącza, jak i platformy kantorów internetowych są odpowiednio zabezpieczone, a tym samym nasze dane są chronione nie gorzej niż w przypadku stron bankowych. Naturalnie wymiana walut w e-kantorach jest tańsza nawet o 5 procent w porównaniu z dwiema pozostałymi, głównymi możliwościami przewalutowania. Warto również porównać prowizje w kantorach internetowych, ponieważ przy dużych sumach możemy sporo zaoszczędzić.

  Czwartym i coraz popularniejszym rozwiązaniem jest konto i karta płatnicza Revolut. Jest to szczególnie opłacalne rozwiązanie jeżeli podróżujemy po świecie. W porównaniu z bankami, Revolut gwarantuje niskie kursy wymiany oraz nie stosuje ukrytych opłat. Poprzez aplikację możemy w przeciągu kilu chwil zamienić swoje pieniądze na dowolną walutę. Mamy do wyboru również kilka kryptowalut Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin i Ripple. Jest to nowe ale bezpieczne rozwiązanie ponieważ Revolut otrzymał europejską licencję bankową czyli nasze pieniądze do 100 000 euro są zabezpieczone przez fundusz gwarancyjny.

  Sięgaj po więcej — oszczędzaj

  Kantor internetowy to nie tylko rozwiązanie współczesne, ale przede wszystkim doskonałe. Nic dziwnego, że oszczędni Polacy wybierają to rozwiązanie o wiele częściej niż banki czy tradycyjne kantory. Rachunek jest całkowicie prosty i oparty na dobrych zasadach ekonomii — wymieniamy tak, gdzie zyskujemy najwięcej. Również Revolut zasługuje na uwagę szczególnie gdy chcemy uniknąć dużych prowizji za płatności poza krajem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *