Menu
 • Menu

  Drukarki przemysłowe – poznaj ich najpopularniejsze rodzaje

  Wielu przedsiębiorców w trosce o prężny rozwój swojej firmy decyduje się na modernizację wyposażenia hal produkcyjnych, magazynów czy zakładów przemysłowych. Podążanie za najnowszymi technologiami to w wielu branżach skuteczny sposób na wzrost kapitału firmy oraz podniesienie prestiżu wśród konkurencji.

  Nieodłącznym elementem wielu procesów produkcyjnych są drukarki przemysłowe, dzięki którym funkcjonowanie przedsiębiorstwa może zachodzić zgodnie z planem. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów drukarek przemysłowych, dzięki którym można dostosować jakość sprzętu do warunków czy charakterystyki drukowanych powierzchni.

  drukarki przemysłowe

  Dlaczego warto inwestować w drukarki przemysłowe?

  Nowoczesne sprzęty do drukowania w znacznym stopniu przyczyniają się do automatyzacji procesów w wielu przemysłach jak przemysł spożywczy, kosmetyczny czy farmaceutyczny. W jaki sposób powstają dobrze znane nam etykiety na paczkach kurierskich czy zleceniach badań laboratoryjnych? Właśnie przy pomocy drukarek przemysłowych. Choć na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z ich przydatności, usprawnianie procesów znakowania towarów byłoby niemożliwe bez obecności drukarek przemysłowych.

  Dostosuj rodzaj drukarki do warunków zakładowych

  Drukarka przemysłowa, która domyślnie ma się znajdować z czystym biurze będzie różnić się parametrami technicznymi od drukarki przemysłowej przeznaczonej do zakładu produkcyjnego. Nie chodzi tylko i wyłącznie o poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne. Kluczową rolę odgrywa również częstotliwość drukowania etykiet czy innych oznaczeń. Zużycie części składowych sprzętu czy materiałów eksploatacyjnych, jak tusze czy taśmy, w przypadku hali produkcyjnej działającej non-stop będzie zdecydowanie wyższe niż w urzędzie państwowym.

  Drukarki przemysłowe termotransferowe

  Zadrukowywanie danej powierzchni następuje poprzez przenoszenie zawartości specjalnej taśmy termotransferowej pod wpływem wysokiej temperatury. W ten sposób powstaje wydruk niezwykle trwały, odporny na ścieranie czy zabrudzenia. Najczęściej stosowany w przypadku druków o wysokim priorytecie jak kody kreskowe czy etykiety artykułów przemysłowych.

  Drukarki przemysłowe atramentowe CIJ

  Nanoszenie druku na daną powierzchnię zachodzi w ciągłym ruchu przy użyciu specjalnego tuszu. Co interesujące – bez bezpośredniego kontaktu głowicy drukarki z zadrukowywaną powierzchnią. Najczęściej stosowane do drukowania skomplikowanych, wielowierszowych informacji, kodów kreskowych czy logotypów czy dat ważności. Warto sięgnąć po drukarki takich firm jak Videojet czy Citronix – jednych z liderów na rynku drukarek przemysłowych. Ich konserwacja czy uzupełnianie materiałów eksploatacyjnych jest niezwykle proste i ogólnosdostępne.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.