Menu

Menu

Dni Dewelopera 2021: jak budować szczęśliwe miasta

Dni Dewelopera 2021, które miały miejsce 23 września w hotelu The Bridge we Wrocławiu, już po raz dziewiąty przyciągnęły przedstawicieli branży deweloperskiej, współpracujących z nią podmiotów, a także samorządów, ekspertów i mediów branżowych. Wydarzenie, odbywające się pod patronatem „Rynku Inwestycji”, było cenną okazją do wymiany doświadczeń i zaktualizowania wiedzy w kontaktach z praktykami cenionymi w środowisku deweloperskim.

W 9. edycji Dni Dewelopera, organizowanej przez Polski Związek Firm Deweloperskich, osobiście wzięło udział niemal 400 uczestników. Transmisję z wydarzenia obejrzano blisko 1000 razy.

Przestrzeń hotelu The Bridge we Wrocławiu podzielono na kilka części, gdzie odbywałaby się debaty, będące wyjątkową platformą dialogu. W gronie ekspertów tegorocznych Dni Dewelopera znaleźli się m.in.: Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia, oraz Andreas Beulich, dyrektor Biura Europejskiego BFW, dyrektor Biura Regionalnego niemieckiego Związku Nieruchomości i Inwestycji Mieszkaniowych.

W panelu „Miasto: redefinicja” wziął udział Charles Montgomery, światowej sławy ekspert w dziedzinie współczesnej urbanistyki, autor bestsellera „Miasto szczęśliwe”. Mówił m.in. o planowaniu przestrzeni, zmianach w projektowaniu na polskim rynku, trendach obserwowanych na światowym rynku. – Dni Dewelopera to to wiodące wydarzenie na rynku nieruchomości mieszkaniowych, które bada teraźniejszość i przyszłość branży, z inspirującymi prelegentami, angażującymi rozmowami i nawiązywaniem kontaktów – mówi Marian Bruliński, współtwórca, wiceprezes i dyrektor marketingu obido.pl

W ramach wydarzenia omawiano również zagadnienia związane z inwestycjami deweloperskimi w kontekście przyszłości polskich miast, w tym rolę współpracy samorządów z deweloperami. Punktem wyjścia do dyskusji był raport JLL dotyczący roli, jaką odgrywają deweloperzy w gospodarce, zaprezentowany przez Katarzynę Kuniewicz . Do danych i wniosków z raportu odniósł się w wystąpieniu prof. Witold Orłowski.

Ostatni panel, w którym głos zabrali Edward Laufer, Marek Niechciał, Piotr Bujak, Jacek Furga, Iwona Załuska, Joanna Sebzda-Załuska oraz prof. Jacek Łaszek, był okazją do przyjrzenia się czynnikom, które kształtują ceny nieruchomości, oraz zastanowieniać się, jakie wyzwania stawia to przed dla deweloperami.

Równolegle w salach Platinium i Speculo odbywały debaty: „Zdefiniuj sprzedaż”, „Zdefiniuj technologię”, „Zdefiniuj przestrzeń” i „Zdefiniuj wiedzę”. Poruszano w nich różne wątki dotyczące działalności deweloperskiej, m.in. takie aspekty, jak odpowiedzialność różnych podmiotów za kształtowanie tkanki miejskiej biorą odpowiedzialność rozmaite podmioty oraz wyzwania związane z regulacjami prawnymi dotyczącymi sektora.

Oprócz prelekcji program Dni Dewelopera obejmował warsztaty, zorganizowane przez Otodom, z udziałem gościa specjalnego wydarzenia − Charlesa Montgomery. – Zależało nam na tym, aby panel był otwartą dyskusją, podczas której wspólnie przybliżymy się do znalezienia przepisu na szczęśliwe osiedla: mieszkania, części wspólne, zagospodarowanie i otoczenie. Ciekawych pytań z sali nie brakowało, nie zawiódł oczywiście nasz gość. Mam nadzieję, że to spotkanie było choć drobnym kamyczkiem do budowania szczęśliwych osiedli – komentuje Jarosław Krawczyk, PR Lead Otodom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.