Menu

Menu

Dlaczego promienniki na podczerwień to rozwiązanie korzystne dla zdrowia Twoich domowników?

Chcesz, by Twój dom był nie tylko estetycznie zaaranżowany i wygodny, ale również przyjazny dla zdrowia? Wybierz system ogrzewania, który zapewni Ci zdrowe powietrze we wszystkich pomieszczeniach. Dowiedz się, jakie korzyści dla zdrowia przynosi korzystanie z promienników na podczerwień!

Zasada działania promienników na podczerwień

systemie ogrzewania na podczerwień grzejniki są zasilane energią elektryczną. Prąd przepływając przez grzałkę wolframową sprawia, że ta emituje fale podczerwone. Efektywność zamiany energii elektrycznej w cieplną jest o 30% większa niż w innych grzejnikach zasilanych prądem! Promienniki na podczerwień mają formę płaskich paneli, które rozgrzewają się na całej powierzchni i przekazują ciepło bezpośrednio do wszelkich ciał stałych w ich zasięgu za pośrednictwem promieniowania podczerwonego.

promienniki na podczerwień

Jak fale podczerwone wpływają na zdrowie?

Zjawisko podczerwieni jest znane od wielu lat. Wykorzystuje się je m.in. w łagodzeniu dolegliwości bólowych i leczeniu urazów mięśni czy stawów. Mimo to promieniowanie podczerwone nadal budzi wiele kontrowersji i wiele osób obawia się zastosowania tego typu ogrzewania w domu. Zupełnie niesłusznie – podczerwień działa na tkanki rozgrzewająco, przyspiesza krążenie krwi, jest bezpieczna dla osób z rozrusznikami serca.

Ogrzewanie na podczerwień – rozwiązanie idealne dla alergików, dzieci i… roślin domowych

Powietrze w pomieszczeniu ogrzewane przez promienniki na podczerwień nie ulega ruchom konwekcyjnym, typowym dla innych rodzajów ogrzewania. Oznacza to, że nie występuje stały ruch ciepłego powietrza w kierunku sufitu. Całe pomieszczenie nagrzewa się równomiernie, dzięki czemu ogrzewanie jest wydajniejsze, a nad grzejnikiem nie powstają czarne plamy od unoszonego kurzu. Tył dobrych grzejników na podczerwień jest izolowany, nie zachodzi zatem również nadmierne ogrzanie ściany czy sufitu za nim. Pomieszczenie dłużej zachowuje świeży wygląd.

Brak ruchów konwekcyjnych to także ulga dla alergików i osób z obniżoną odpornością. Drobnoustroje i alergeny (kurz, roztocza) w mniejszym stopniu rozprzestrzeniają się wówczas w powietrzu, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zachorowania. Warto też pamiętać, że powietrze ogrzewane podczerwienią z reguły ma mniejszą wilgotność, a to zapobiega rozwojowi pleśni. Jednocześnie promieniowanie podczerwone wnikając w rośliny doniczkowe sprzyja ich bujnemu wzrostowi.

Poznaj bliżej ogrzewanie na podczerwień i dowiedz się, jaki promiennik na podczerwień wybrać do swojego domu: https://heatdecor.com/grzejniki-elektryczne-na-podczerwien-budowa-rodzaje-i-zasada-dzialania/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.