Menu

Menu

Czym są czeki BLIK i jak mogą pomóc w tworzeniu programów lojalnościowych?

Wybór formy nagradzania uczestników loterii i programów lojalnościowych często nie jest łatwym zadaniem i wymaga od firm dużej kreatywności. Również sam proces przekazywania danego przedmiotu lub gotówki często jest czasochłonny. Dobrze wiemy jednak, że każdy chciałby, aby nagroda trafiła do niego jak najszybciej. Odpowiedzią na potrzeby firm organizujących loterie i programy motywacyjne okazały się czeki BLIK. Rozwiązanie to ciągle zyskuje na popularności, a na jego wykorzystanie decydują się zarówno małe, jak i duże firmy. Warto więc dowiedzieć się, co to jest czek BLIK, jak wypłacić z jego pomocą środki i jak może zostać on wykorzystany przez pracodawców.

czek BLIK

Czym jest i jak działa czek BLIK?

Czeki BLIK to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na jeszcze wygodniejsze dokonywanie płatności w sklepach i wypłacanie gotówki z bankomatów. Ze względu na swoją wygodę usługa ta zyskuje coraz większą popularność. Nadal nie każdy miał jednak styczność z tym rozwiązaniem, więc warto zacząć od wyjaśnienia, co to jest czek BLIKJest to więc po prostu składający się z 9 cyfr numer, który pozwala na realizację transakcji. Tworząca go osoba wyznacza jego kwotę oraz zabezpieczający go numer. Następnie czek BLIK może trafić do wskazanej przez twórcę osoby, która będzie w stanie go w prosty sposób zrealizować.

Osoby, które chcą skorzystać z tej formy przekazywania środków, mogą zastanawiać się, jak odebrać czek BLIK. Proces ten jest niezwykle prosty i intuicyjny. Odbiorca w pierwszej wiadomości SMS otrzymuje bowiem numer czeku, a w drugiej wiadomości SMS lub drogą mailową wysyłany jest do niego kod PIN. Sprawia to, że ta metoda płatności zapewnia nie tylko wyjątkowe bezpieczeństwo, ale również anonimowość.

Realizacja czeku BLIK

Kiedy znamy już podstawowe informacje na temat tego, jak działa czek BLIK, warto także poznać szczegóły dotyczące zasad jego wykorzystania. Jak może przekonać się każda osoba, która miała okazję korzystać z tego rozwiązania, są one jednak niezwykle przejrzyste. Realizacja czeku BLIK w bankomacie odbywa się w bardzo prosty sposób. Wystarczy w tym celu wybrać właściwą dla tej metody płatności formę wypłaty. Bankomat pokieruje nas przez kolejne kroki, w których będziemy musieli między innymi wprowadzić numer czeku BLIK oraz zatwierdzić go otrzymanym wcześniej kodem PIN. Dzięki prostocie rozwiązania jakim jest czek BLIK, wypłata z bankomatu jest niezwykle prosta.

Wiemy już więc, jak zrealizować czek BLIK w bankomacie. Co jednak gdy chcemy zapłacić nim w sklepie? Kwestia tego, jak wykorzystać czek BLIK na zakupy jest równie prosta. Wystarczy, że wybierzemy na terminalu właściwą dla tej metody transakcji formę płatności i będziemy wprowadzali dane, o które prosić będą nas komunikaty na ekranie.

Jak wykorzystać czek BLIK w programach lojalnościowych?

Wiele firm zaczęło w ostatnim czasie doceniać wygodę rozwiązania, jakim jest czek BLIK. Stało się tak między innymi za sprawą tego, że tworzący innowacyjną platformę lojalnościową specjaliści z Motivation Direct zaczęli wykorzystywać tę formę nagradzania w tworzonych przez siebie programach motywacyjnych. Rozwiązanie to okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jego wygodę docenili bowiem zarówno korzystający z benefitów pracownicy, jak i firmy, dla których ta metoda nagradzania okazała się bardzo prosta i czytelna.

materiał sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.