Menu

Menu

Cena szklarni z poliwęglanu – od czego zależy?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na swoją własną uprawę warzyw i owoców na działce. Jeżeli mamy kawałek własnej ziemi, jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ dzięki temu możemy być pewni, że wyhodowane przez nas warzywa i często także owoce będą pozbawione różnorodnych substancji chemicznych. Przykładowo decydując się na zakupy w sklepie powinniśmy wybierać żywność ekologiczną. Wiele warzyw liściastych może mieć naprawdę dużą zawartość pestycydów, jeżeli nie pochodzą z ekologicznych hodowli. Zatem w jaki sposób szybko wyhodować dobrą żywność? Jeżeli mamy ogródek lub kawałek idealny będzie zakup szklarni z poliwęglanu. Od czego zależy cena zakupu takiego tunelu? Odpowiadamy.

Samodzielna hodowla coraz bardziej popularna

Przede wszystkim nie można zapominać o tym, że samodzielna hodowla warzyw oraz owoców wymaga od nas dużego doświadczenia oraz poświęcenia. Należy wiedzieć w jakim czasie trzeba wysiać nasiona, aby później gdy wzrosną wykonać ich rozsady. Dopiero przykładowo takie rozsady pomidorów możemy wsadzić do gleby, ponieważ wysiewając je jedynie z torebki bezpośrednio do ziemi nam mogą nie wyrosnąć. Jest to bardzo uzależnione w szczególności od pory roku, gdy decydujemy się na prowadzenie swojego warzywniaka. Musimy wziąć pod uwagę, że gdy w sklepie pojawią się pierwsze nasiona warzyw, jeszcze w nocy i nad ranem mogą być przymrozki, które spowodują, że wysiane przez nas warzywa nie wykiełkują lub też zostaną zbyt wcześnie przemrożone, jeżeli już coś się pokazało.

Dlatego doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest zakup wysokiej jakości szklarni wykonanej z poliwęglanu. Decydując się na postawienie takiej szklarni na swoim podwórku możemy być pewni, że warunki jakie panują w takim tunelu są znacznie bardziej sprzyjające do wzrostu warzyw, niż przykładowo gdy wysiejemy je bezpośrednio do gleby i nie przykryjemy niczym. Zatem, ile kosztuje szklarnia z poliwęglanu i dlaczego dokładnie w ten produkt powinniśmy zainwestować?

Szklarnia Trioszka – rosyjska szklarnia ogrodowa z poliwęglanu w cenie od 2000-4000 zł w zależności od wybranego wymiaru

Coraz chętniej wybierane szklarnie z poliwęglanu

Nie powinniśmy zapominać o tym, że decydując się na zakup szklarni wykonanej z bardzo trwałego materiału, jakim jest poliwęglan mamy wręcz pewność, że będzie ona odporna na różnorodne warunki atmosferyczne. Zdecydowanie wiosną oraz latem przeważają dni słoneczne. Jednak musimy pamiętać także o gwałtownych burzach, które coraz częściej nawiedzają nasz kraj, jak również silnych ulewach czy też wichurach. Taka szklarnia powinna być w pełni odporna na tego typu warunki atmosferyczne i warto o to odpowiednio zadbać, decydując się właśnie na materiał jakim jest poliwęglan. Bardzo ważne jest również to, że taka szklarnia wykonana z popularnego surowca będzie także odporna na promieniowanie słoneczne, które gdy jest bardzo silne w okresie letnim, także może uszkodzić powierzchnię naszej szklarni.

Dodatkowo praktycznie każda szklarnia wykonana z poliwęglanu posiada kształt tunelu, tym samym będziemy mogli ją z łatwością umieścić na naszym podwórku. Dostępne są różnorodne wysokości takiej konstrukcji, a także jej długość może być wybrana indywidualnie. Cena takiego rozwiązania waha się od około tysiąca złotych do sześciu tysięcy, w zależności od wymiarów produktu.

Cena szklarni zależy od:

  • Wymiaru (im większy rozmiar tym większa cena szklarni).
  • Konstrukcji (drewno najgorsze rozwiązanie, aluminium jest dobre, ale stal najlepsza i nierdzewna).
  • Pokrycia szklarni (foliówka najbardziej podatna na zniszczenie, poliwęglan najbardziej solidny).
  • Wyposażenia dodatkowego szklarni (nawadnianie szklarni, otwieranie automatyczne okien oraz ich zamykanie to dodatkowy koszt szklarni).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.