Menu
 • Menu

  CarSharing – nowe oblicze wynajmu samochodów

  W obecnych czasach nie potrzebujesz własnego auta, aby wygodnie podróżować, szczególnie w obrębie jednego miasta. Do dyspozycji masz przecież wiele rozwiązań: Uber, taksówki i transport publiczny, a także modny w ostatnich latach carsharing. Przyjrzymy się bliżej wynajmowi aut na minuty. Jakie są korzyści tej usługi?

  carsharing

  Carsharing – nowy sposób na mobilność

  W naszym kraju wciąż mówi się o carsharingu, jak o pewnej nowości, gdyż auta na minuty pojawiły się na polskich drogach dopiero w 2017 roku. Mimo że ta usługa osiąga coraz lepsze wyniki, to nadal daleko nam pod tym względem do zachodniej Europy. W samych Niemczech z carsharingu korzysta 1,7 mln użytkowników!  Niemniej, z każdym rokiem przybywa w Polsce firm carsharingowych, jak również aut do jazdy na minuty. Obecnie funkcjonuje 12 firm, które łącznie dysponują 4,7 tysiącami pojazdów na terenie 9 miast. Część z nich stanowią samochody elektryczne, które dają nam zupełnie nowe możliwości, o czym opowiemy nieco później.

  Wsiadasz i jedziesz, czyli o zaletach carsharingu

  Wynajem auta kojarzy Ci się z długim oczekiwaniem i listą formalności? Teraz możesz o tym zapomnieć, ponieważ carsharing to zdecydowanie najszybszy sposób na wypożyczenie auta. Jedyne co musisz zrobić, to uruchomić aplikację i wybrać na mapie auto, które znajduje się najbliżej Ciebie, a następnie je zarezerwować. Teraz pozostaje już tylko w nie wsiąść. Kiedy dotrzesz do miejsca docelowego, zaparkuj auto na jednym z miejskich parkingów i zakończ usługę. Opłata za korzystanie z auta zostanie pobrana automatycznie z Twojego konta. Najczęściej koszt przejazdu uzależniony jest od przejechanych kilometrów oraz czasu spędzonego w aucie, ale niektóre firmy swoje cenniki opierają wyłącznie na tym drugim parametrze. Nie brzmi skomplikowanie, prawda?

  CarSharing

  Ekologiczny carsharing – postaw na auta elektryczne

  Testowałeś już auta elektryczne? Jeśli nie, to teraz masz okazję, a to właśnie dzięki usłudze carsharingu. W Warszawie taką możliwość zapewnia innogy go! od innogy Polska. Firma do dyspozycji oddaje nam nowoczesne BMW i3 oraz BMW i3s zapewniające wysoki komfort jazdy. Auta elektryczne to jednak nie tylko wygoda, ale przede wszystkim ekologia. Tego rodzaju pojazdy nie emitują bowiem spalin i pyłów do atmosfery! Jeśli chcesz zatem dołożyć swoją cegiełkę do walki ze smogiem w mieście, koniecznie wybierz carsharing w wersji elektrycznej. Zyskasz dzięki niemu coś jeszcze – możliwość poruszania się po buspasach, dzięki czemu ominiesz korki w godzinach szczytu. Brzmi kusząco? Sam już widzisz, że e-carsharing to szybsze i ekologiczne przemieszczanie się po mieście.

  Wynajem aut na minuty – czy to się sprawdza?

  W jakich sytuacjach możesz potrzebować samochodu na 10 czy 20 minut? Czy carsharing rzeczywiście jest przydatny? Jak najbardziej! To doskonała alternatywa dla komunikacji miejskiej. Autobusy i tramwaje – z pewnością nieraz z nich korzystasz. Nie męczy Cię czekanie? Nie tak łatwo zaplanować trasę, gdy przystanek jest daleko od miejsca, do którego się wybierasz. A co w momencie, gdy musisz przetransportować większy przedmiot? Pozostaje tylko taksówka? Niekoniecznie! W takiej chwili możesz sięgnąć właśnie po carsharing! Lokalizujesz auto w pobliżu, wsiadasz i jedziesz. Wysiadasz dokładnie w tym miejscu, w którym chciałeś się znaleźć i nie płacisz więcej aniżeli za kurs taksówką, a w większości sytuacji, nawet zaoszczędzisz. Carsharing uratuje Cię także w sytuacji, gdy Twoje auto uległo awarii, a potrzebujesz szybko dostać się do pracy lub na uczelnie.

  Zalety, które szybko docenisz

  Carsharing to nie tylko szybkie i wygodne przemieszczanie się po mieście. Warto zwrócić uwagę także na inne zalety wynajmu aut na minuty. Nie musisz zawracać sobie głowy takimi czynnościami jak tankowanie pojazdu – firma udostępniająca Ci auto zrobi to za Ciebie! Nie ponosisz także kosztów ubezpieczenia, serwisowania czy wymiany części w pojeździe. Co więcej, korzystając z aut na minuty nie płacisz za postój w miejskiej strefie płatnego parkowania. Pojazdy na minuty możesz zaparkować niemal wszędzie i to za darmo.

  Korzystałeś już z carsharingu? Jeśli jeszcze nie miałeś okazji, to przekonaj się, jak to działa. Być może okaże się, że wynajem aut na minuty stanie się Twoim ulubionym sposobem podróżowania po mieście.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *