Menu

Menu

Budownictwo przemysłowe – rodzaje hal stalowych

Budownictwo przemysłowe, jak sama nazwa wskazuje, jest działem budownictwa i architektury odpowiedzialnym za projektowanie oraz wznoszenie obiektów przemysłowych. W ramach tego typu budownictwa tworzy się m.in. hale stalowe o różnym przeznaczeniu. Jakie są rodzaje obiektów przemysłowych i czym się charakteryzują?

budownictwo przemysłowe

Czym jest budownictwo przemysłowe?

Budownictwo przemysłowe skupia się na wznoszeniu i modernizacji obiektów przemysłowych oraz zabudowie przestrzennej hal pozwalającej uzyskać jak największą przestrzeń użytkową. W zależności od przeznaczenia budynku i oczekiwań inwestorów tworzy się hale murowane, stalowe albo żelbetowe nazywane inaczej hybrydowymi. Murowane buduje się wtedy, gdy tempo realizacji nie jest najważniejsze, a liczy się za to wytrzymałość konstrukcji, stalowe sprawdzają się, gdy chce się jak najszybciej uzyskać obiekt gotowy do użytkowania, zaś żelbetowe – gdy potrzebny jest budynek o dwóch lub więcej kondygnacjach spełniający rygorystyczne normy przeciwpożarowe.

Szukasz generalnego wykonawcy hali produkcyjnej albo magazynowej wysokiego składowania? Zajmujemy się inwestycjami od początku aż do oddania obiektu do użytkowania – https://commercecon.pl

budownictwo przemysłowe

Rodzaje obiektów przemysłowych

W ramach budownictwa przemysłowego tworzy się obiekty dla branż takich jak produkcja, logistyka, handel, energetyka czy rolnictwo. Najczęściej buduje się hale produkcyjne, przy projektowaniu których wytycza się linie produkcyjne, ścieżki komunikacyjne, przestrzeń socjalną i biurową, a także uwzględnia się konieczność zamontowania suwnic pomostowych lub żurawi warsztatowych. Równie popularne są hale magazynowe niskiego, średniego i wysokiego składowania umożliwiające maksymalne wykorzystanie powierzchni do bezpiecznego przechowywania towarów.

Budownictwo przemysłowe to również galerie handlowo-usługowe, garaże wielkopowierzchniowe, budowle energetyczne, budynki infrastruktury elektrowni, biura i zaplecza socjalne, obiekty rolnicze, hale chłodu i mroźni, a nawet sportowo-widowiskowe. Zakres możliwości wykorzystania obiektów przemysłowych jest naprawdę szeroki.

Hale stalowe w budownictwie przemysłowym

Firmy, które szukają przedsiębiorstw oferujących generalne wykonawstwo obiektów przemysłowych, coraz częściej stawiają na te tworzące budynki ze stali. Dlaczego tak się dzieje? Bo konstrukcje stalowe mają kilka podstawowych zalet docenianych przez inwestorów. Są to m.in. szybkość realizacji inwestycji, możliwość użytkowania od razu po wybudowaniu, optymalizacja kosztów, całkowite bezpieczeństwo konstrukcji, doskonała izolacja akustyczna i cieplna, wysoka odporność na warunki atmosferyczne, a przy tym estetyczny wygląd elewacji. Co ważne, konstrukcje stalowe zazwyczaj tworzy się tak, żeby można je było łatwo modernizować i rozbudowywać. Dzięki temu nawet, gdy zmieni się lub rozszerzy profil działalności firmy, nie trzeba będzie przerywać np. działalności linii produkcyjnych na czas przebudowy hali, ponieważ prace związane z przebudową da się prowadzić równolegle z produkcją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.