Menu
Menu

Agent Celny. Kurs o międzynarodowym obrocie towarów!

Agent Celny może być przełomowym kursem dla przyszłych specjalistów. Nie dość, że jest wyjątkową ofertą edukacyjną na wielu uczelniach wyższych, to dodatkowo stanowi kluczowy krok w kierunku kariery w międzynarodowym handlu. Dlaczego? Sprawdź sam!

kurs Agent Celny

Agent Celny – studia i ich cel

Głównym celem studiów podyplomowych Agent Celny jest wyposażenie uczestników w niezbędne kompetencje oraz kwalifikacje zawodowe do skutecznego działania w obszarze nadzoru, oraz obsługi międzynarodowego obrotu towarów. Poprzez zdobytą wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, absolwenci są zdolni do samodzielnego wykonywania zadań związanych z zawodem zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, tj.:

  • Ustawa z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych,
  • Rozporządzenie Ministra Finansów z dn. 27.11.2014 w sprawie wpisu na listę agentów celnych.

Co więcej, program wielu uczelni wyższych daje uczestnikom narzędzia, dzięki którym są w stanie m.in. identyfikować potencjalne nieprawidłowości w imporcie oraz eksporcie paczek. To w realnej pracy umożliwia absolwentom podejmowanie skutecznych działań zapobiegawczych w celu eliminacji zagrożeń w obrocie międzypaństwowym lub międzykontynentalnym.

Agent Celny – kurs przygotowujący do zawodu w Warszawie

W ostatnich latach profesja Agenta Celnego zyskuje coraz większą popularność na rynku pracy, szczególnie w stolicy. Firmy poszukują zarówno doświadczonych specjalistów z odpowiednimi uprawnieniami, jak i osób dopiero rozpoczynających karierę w tej dziedzinie. Ponadto, duże możliwości zatrudnienia, które często są usytuowane blisko hubów logistycznych oraz magazynowych, przyciągają coraz więcej osób do podjęcia nauki w tym obszarze. Stąd na przykład duże grono wybiera studia podyplomowe „Agent Celny – kurs przygotowujący do zawodu” na renomowanych uczelniach wyższych, tj. UTH w Warszawie.

Co wyróżnia UTH w Warszawie?

Głównym celem kadry dydaktycznej na tych studiach uzupełniających jest przekazanie słuchaczom wszechstronnej oraz uporządkowanej wiedzy niezbędnej do skutecznego wykonywania zadań związanych z obsługą celno-skarbową różnych podmiotów (również i tych, które korzystają z uproszczeń celnych). Obecnie, w kontekście ciągłego wzrostu obrotów w sektorze e-commerce oraz zmianom, które są związane z Brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję, UTH stara się stawić czoła zapotrzebowaniu na specjalistów z zakresu agentury celnej na polskim rynku pracy. Stąd ich program łączy w sobie jednocześnie teoretyczne, jak i praktyczne elementy dydaktyczne. W trakcie zajęć słuchacze mają zatem np. możliwość uczestnictwa w warsztatach wykorzystujących program Planus, który jest stosowany w niektórych organizacjach do obsługi zgłoszeń celnych. A zaraz po ukończeniu studiów uzupełniających absolwenci otrzymują zaświadczenie potwierdzające ich przeszkolenie w zakresie korzystania z tego zaawansowanego systemu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. czytaj więcej ROZUMIEM