7 Kongres Next Generation Instytutu Biznesu Rodzinnego
W 2022 roku firmy rodzinne rosły szybciej niż światowa gospodarka, a gdyby połączyć siły 500 największych organizacji, stanowiłyby trzecią co do wielkości gospodarkę świata (Indeks Firm Rodzinnych 2023). Jaką rolę w tej dynamice odgrywają sukcesorzy? Jak perspektywa wzrostu przychodów ma się do ograniczeń planetarnych i społecznych, z którymi przyszło się nam mierzyć w związku z kryzysem klimatycznym i społeczno-ekonomicznym? Co zrobić, by móc spojrzeć inaczej niż do tej pory?
Już po raz 7. Instytut Biznesu Rodzinnego organizuje Kongres Next Generation dla młodego pokolenia liderów firm rodzinnych. W tym roku w zupełnie nowej formule, nad jeziorem w lesie , w Weranda Home pod Poznaniem. Oprócz rozwiązań odpowiadającym na potrzeby sukcesorów będziemy także szukać odpowiedzi na potrzeby… świata.
Na podstawie potężnej dawki wiedzy i doświadczeń z najciekawszych polskich przedsiębiorstw każdy uczestnik – przyszły lider biznesu – pod okiem ekspertów i ze wsparciem innych młodych przedsiębiorców opracuje własne rozwiązania i zaplanuje wdrożenie swojego projektu. Służyć do tego będzie interaktywna edukacja zespołowa przeprowadzona w formie gry terenowej według autorskiego scenariusza Instytutu Biznesu Rodzinnego. Kilka stacji tematycznych umożliwi uczestnikom pogłębienie wiedzy i zebranie doświadczenia w obszarach niezbędnych do przeprowadzenia zmiany pokoleniowej, z uwzględnieniem wyzwań XXI wieku tj. wdrażanie innowacyjnych strategii biznesowych, odpowiadanie na kryzysy społeczne, klimatyczne, czy kryzysy wartości. Mnóstwo emocji i nowych doświadczeń!
Gra oparta będzie na „dodatkowym „W” Modelu Diamentu Sukcesyjnego ©” dr Adrianny Lewandowskiej – założyciela i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego. Jeszcze do niedawna autorka mówiła o 4W. – Od kilku lat coraz ważniejsze staje się piąte W – międzypokoleniowa WIZJA. A w kontekście społeczności sukcesorów Re-WIZJA. W jaki sposób przygotowywać sukcesorów do działań w świecie VUCA? – pyta dr Adrianna Lewandowska w prelekcji wprowadzającej do gry.
Nie zabraknie także szczerych dyskusji bez lukru: najpierw w panelu moderowanym przez Agatę Szymczak z Instytutu Biznesu Rodzinnego porozmawiamy o tym, co zrobić, by móc spojrzeć inaczej niż do tej pory. W tej części paneliści, m.in. Aleksandra Krysiak-Sozańska (ASPOL) i Robert Przybecki (Interiors Group), podzielą się osobistymi doświadczeniami z edukacyjnej podróży, która objęła tematyczne warsztaty praktyczne i spotkania w firmach rodzinnych: z Akademii Sukcesora. A wieczorem, przy ognisku, IBR zaprosił sukcesorów do podzielenia się historiami sukcesów i porażek dotyczących wdrażania zrównoważonych praktyk w ich firmach rodzinnych. Krytycznie zrewidujemy to, co robimy i to, czego… nie robimy, aby z optymizmem spojrzeć na to, co możemy wspólnie zrobić! W dyskusji „Chrońmy płomień! Chronimy płomień? Czyli w poszukiwaniu prawdy o zrównoważonych ideach w niezrównoważonym świecie” moderowanej przez Annę Bielak-Dworską – Eksperta Instytutu Biznesu Rodzinnego udział wezmą Bartosz Radwański (Ekotex), Marcin Burkietowicz (Burkietowicz) i Anna Andre (Andre Abrasive Articles).
Zapraszamy sukcesorów i sukcesorki do wyjątkowego doświadczenia z szansą na zrewidowanie (REvision) swojego myślenia o biznesie rodzinnym, połączenia się ze społecznością sukcesorów (REconnect) i wzmocnienia swojej siły do działania w turbulentnym świecie oraz przeprojektowania rozwiązań i modeli biznesowych, które już nie działają (REdesign).
Rejestracja: www.nextg.pl
Więcej informacji: awlodarczyk@ibrpolska.pl
Dodaj komentarz