Menu
 • Menu

  Jak zadbać o swoją przyszłość na emeryturze?

  Renta dożywotniaKażdy z nas zastanawia się nad tym, jakie życie będzie prowadził na emeryturze. Snuje marzenia i cieszy się z tego, że w końcu po wielu latach wyczerpującej pracy, będzie mógł odpocząć i zacząć żyć. Może się jednak okazać, że kwestia finansowa zablokuje nawet nieśmiałe pomysły.

  Często dobrze płatne stanowisko pracy jak np. lekarz lub prawnik, nie gwarantuje nam wysokiej emerytury. Dlatego warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem, które zabezpieczy nas finansowo. Mowa tu o rencie dożywotniej, z której od wielu lat korzystają z powodzeniem emeryci na całym świecie.

  Na czym polega renta dożywotnia?

  Jedną z form pozyskiwania dodatkowych środków finansowych, znanej na zachodzie od dziesiątek lat, jest renta dożywotnia. W Polsce takie rozwiązanie funkcjonuje od lat 60 i opiera się na Kodeksie Cywilnym. Jest to produkt dla osób, które ukończyły 65 rok życia i są właścicielami nieruchomości. Dzięki przekazaniu prawa własności do niej możemy do końca naszego życia otrzymywać pieniądze, które pozwolą nam na samodzielność finansową i dodatkowo zasilą budżet domowy. Renta dożywotnia może być wykorzystywana w różny sposób, np. na zakup leków, rachunki lub realizację swoich marzeń.

  Gdzie można otrzymać rentę dożywotnią?

  Renta dożywotnia oferowana jest przez profesjonalne podmioty takie jak fundusze hipoteczne. Ważne jest także to, że tylko sprawdzone firmy, jak np. http://www.familiasa.pl/, gwarantują nam pełne bezpieczeństwo. Przykładowo Fundusz Hipoteczny Familia to spółka akcyjna o kapitale w wysokości 20 milionów złotych, która wypłaca renty dożywotnie w całej Polsce od blisko 10 lat.

  W jaki sposób ustalana jest kwota renty?

  Kalkulacja renty dożywotniej dokonywana jest na podstawie wartości nieruchomości, wieku oraz płci zainteresowanej osoby. Brane są pod uwagę publikowane przez Główny Urząd Statystyczny dane o dalszym trwaniu życia. Wycena nieruchomości dokonywana jest na podstawie operatu szacunkowego opracowywanego przez licencjonowanego rzeczoznawcę i stanowi podstawę kalkulacji renty.

  Renta dożywotnia – jakie ma zalety?

  Bez wątpienia jedną z najważniejszych zalet jest to, że renta dożywotnia pozwala nam na utrzymanie niezależności finansowej. Dzięki niej nie musimy bać się tego, że nie wystarczy nam pieniędzy na podstawowe potrzeby, leki i krótkie podróże. Zwróćmy też uwagę na to, że nasze problemy finansowe nie będą obciążeniem dla najbliższych. Tym bardziej że nie zawsze mogą nam pomóc.

  Pozostałe zalety

  • Utrzymanie dawnych standardów życia – dobra praca, jaką wcześniej wykonywaliśmy, zapewniała nam wysoki poziom życia. Niska emerytura może zachwiać tę sytuację, dlatego renta dożywotnia pomoże nam w prowadzeniu życia, do jakiego przywykliśmy.
  • Pieniądze na leki – zakup większości lekarstw wiąże się ze sporym wydatkiem. Tym bardziej, jeżeli nie są refundowane. Dzięki rencie dożywotniej nie musimy przejmować się tym, czy wystarczy nam pieniędzy na lekarstwa.
  • Zabezpieczenie finansowe – bez wątpienia jedną z najważniejszych zalet renty dożywotniej jest to, że stanowi stałe, regularnie wypłacane zabezpieczenie finansowe.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *