Menu
 • Menu

  Żurawie budowlane – co musisz o nich wiedzieć

  Żurawie budowlany to urządzenia często stosowane na budowach. Dzięki dźwigom budowlanym można znacznie przyspieszyć pracę i ułatwić jej wdrożenie. Na dzisiejszym rynku można znaleźć kilka podstawowych rodzajów dźwigów, takich jak mini-dźwigi, dźwigi mobilne, dźwigi teleskopowe, żurawie wieżowe i inne. Jeśli zastanawiasz się nad użyciem dźwigu w swojej pracy, warto najpierw poznać kilka faktów, ponieważ musisz wybrać odpowiedni typ, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

  żurawie budowlane

  Nie wszystkie zadania są takie same

  Oczywiste jest, że różne prace wymagają zastosowania różnych typów maszyn. Aby stworzyć nowy parking, potrzebujesz windy i koparki. Do usuwania odpadów budowlanych potrzebujesz ładowarki i wywrotki. Aby zwiększyć wydajność pracy, tj. zaoszczędzić czas i pieniądze, musisz wiedzieć, że do każdego z takich zadań użyjesz innego rodzaju żurawia budowlanego. Producenci zaprojektowali te maszyny tak, aby pomóc pracownikom budować wiele różnych konstrukcji, a przede wszystkim szybko i bezpiecznie przemieszczać ciężkie przedmioty. Dlatego maszyny takie jak żurawie nie są uniwersalne. Jeśli planujesz budować na równym podłożu, będzie potrzebny inny dźwig niż ten, którego używa się na trudnej powierzchni.

  Wybierz odpowiednią maszynę

  Jeśli potrzebujesz dźwigu w hali produkcyjnej – pomyśl o dźwigu stacjonarnym. Najbardziej wszechstronnymi typami żurawi są jednak żurawie mobilne. Mobilny dźwig hydrauliczny zawiera stalową kratownicę lub wysięgnik teleskopowy zamontowany na ruchomej platformie.

  Żurawie powszechnie stosowane są w obiektach przemysłowych i możemy je spotkać w wersjach do montażu podłogowego, ściennego i sufitowego.

  Żurawie w sklepie Mipromet

  Doskonałe i praktyczne żurawie można kupić od wyspecjalizowanych producentów, takich jak Mipromet. Sklep Mipromet oferuje rozwiązania, które doskonale sprawdzają się jako sprzęt na placach budowy i sprawiają, że transport dużych i ciężkich ładunków jest szybki i łatwy. Mipromet zajmuje się produkcją dźwigów budowlanych o różnych specyfikacjach technicznych i różnych parametrach eksploatacyjnych. Oferta obejmuje:

  • żurawie wolnostojące ALPHA,
  • żurawie wolnostojące BETA,
  • żurawie przyścienne GAMMA,
  • żurawie sufitowe EPSILON,
  • suwnice DELTA,
  • żurawie statywowe THETA.

  Wszystkie powyższe maszyny zostały poddane testom jakości i wytrzymałości, a tym samym spełniają wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa. Co więcej, w Mipromet możesz liczyć na dokładne porady techniczne od specjalistów, którzy pomogą Ci wybrać odpowiedni dla Ciebie żuraw, biorąc pod uwagę takie cechy jak zakres obrotu i nośność, której wymaga praca w Twojej firmie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *