Menu
 • Menu

  Zestawy fotowoltaiczne, jako doskonała inwestycja w darmowy prąd!

  Z roku na rok wzrasta zainteresowanie fotowoltaiką, ale dopiero w 2020 przyszło prawdziwe boom na tę technologię. Osoby, które planowały instalację fotowoltaiczną, nie mogły sobie wyczekać lepszego momentu na tę inwestycję. Spadek cen za zestawy fotowoltaiczne, ulgi podatkowe czy rządowe programy takie jak „Mój Prąd” to najlepszy dowód na to, że czas najwyższy zainwestować w panele fotowoltaiczne!

  fotowoltaika

  Od czego zacząć?

  Dla większości osób fotowoltaika jest tematem dość trudnym do zrozumienia. Przeciętny Kowalski wie tylko, że panele fotowoltaiczne w odpowiednim połączeniu oraz dzięki dodatkowym urządzeniom są w stanie generować darmowy prąd ze słońca. W zasadzie to ta wiedza jest wystarczająca, aby móc zacząć szukać odpowiedniego zestawu paneli fotowoltaicznych dla siebie. Co prawda, zanim dokonasz wyboru, musisz nieco zgłębić temat, ale wbrew pozorom nie będzie to takie trudne.

  Swoje poszukiwania warto rozpocząć od przeglądania różnych ofert na zestawy fotowoltaiczne w sklepie 4Sun. Szybko zauważysz, że różnią się one ilością prądu, jaką mogą wygenerować – im więcej paneli, tym więcej prądu. Jednak nie tylko ilość paneli ma tutaj znaczenie. Prawidłowy dobór zestawu wiąże się z odpowiednim oszacowaniem dwóch najistotniejszych elementów:

  • miejsca instalacji,
  • zapotrzebowania na prąd.

  Przygotowanie miejsca i szacowanie zapotrzebowania, jako pierwszy krok do zakupu paneli fotowoltaicznych

  Zanim zaczniesz przeglądać oferty, przekalkuluj, ile prądu zużywa Twoje gospodarstwo. Wiedząc, jakie jest zapotrzebowanie, będziesz mógł precyzyjnie dobrać ilość paneli i moc instalacji, a to przełoży się na szybkie zyski z całej inwestycji. W swoich obliczeniach nie możesz zapomnieć o kluczowej sprawie, czyli miejscu, w którym planujesz zamontować zestawy fotowoltaiczne, a dokładniej panele słoneczne. Najczęściej montowane są one na specjalnej konstrukcji dachu domu lub budynku gospodarczego.

  W obliczeniach nie zapomnij uwzględnić wpływu cienia oraz orientacji na wydajność instalacji. W internecie znajdziesz mnóstwo kalkulatorów, które ułatwią tę matematyczną potyczkę, albo możesz po prostu powierzyć to firmie, która przeanalizuje wszystko i podpowie, jakie panele fotowoltaiczne będą najlepsze do Twojej instalacji. W kalkulacji pod uwagę wezmą również dotychczasowe rachunki za prąd, z których wyczytać można, jakie masz zapotrzebowanie. Mając już zarys, możesz przejść do następnego kroku, jakim jest wybór odpowiednich paneli lub zestawu fotowoltaicznego.

  Panele i zestawy fotowoltaiczne – jakie mamy rodzaje?

  W niemalże każdym sklepie z fotowoltaiką znajdziesz różne rodzaje paneli. Dostępne są często także gotowe zestawy fotowoltaiczne, w których skład najczęściej wchodzą panele monokrystaliczne, aczkolwiek można również wybrać zestawy fotowoltaiczne składające się wyłącznie z paneli polikrystalicznych, a nawet z elastycznych paneli flex. Zatem wybór mamy szeroki, ale warto tutaj podkreślić, że to, jaki rodzaj paneli powinniśmy wybrać, zależy w dużej mierze od warunków, w jakich będą miały funkcjonować.

  Dlatego też kluczowym elementem odpowiedniego doboru paneli fotowoltaicznych, jest wiedza na temat różnicy pomiędzy konkretnymi typami. Chcąc ująć to krótko, można napisać, że panele monokrystaliczne sprawdzą się w dużym nasłonecznieniu, zaś panele polikrystaliczne będą lepiej funkcjonowały w lekko zachmurzonym klimacie. W zależności od tego, czy Twoja instalacja będzie w silnym, słonecznym punkcie, czy też raczej panele słoneczne trafią do w pół zacienionego miejsca, musisz dokonać odpowiedniego wyboru. Pomocne będą firmy zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale także i montażem systemów fotowoltaicznych, z których usług warto skorzystać, aby mieć pewność, że dokonasz słusznego wyboru, a inwestycja szybko zacznie generować zyski.

  Reasumując, zestawy fotowoltaiczne są doskonałym, szybkim sposobem na skompletowanie całego sprzętu niezbędnego do stworzenia własnej, przydomowej elektrowni słonecznej. Zanim jednak dokonasz konkretnego wyboru, musisz nabyć odpowiednią wiedzę na temat fotowoltaiki, albo zdać się na wiedzę doświadczonych firm świadczących usługi z tego zakresu. Wybór zestawów jest duży, ale by dokonać słusznego, należy indywidualnie przeanalizować potrzeby i wymagania. To przełoży się na najlepsze zyski, szybki zwrot inwestycji i w efekcie darmowy prąd. A przecież o to właśnie nam chodzi!

  Jedna odpowiedź do “Zestawy fotowoltaiczne, jako doskonała inwestycja w darmowy prąd!”

  1. Poliwag pisze:

   Ciekawe podejście, a zarazem bardzo ekologiczne. W dzisiejszych czasach powinniśmy dbać o naszą planetę, a takie systemy to oszczędność i ekologia w jednym.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.