Menu
Menu

Zamiatarki do sprzątania placów budowy

Sprzątanie placu budowy lub – mówiąc inaczej – utrzymanie na nim stałego porządku, jest niezwykle istotnym zadaniem. Utrzymanie porządku pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa pracy, ale jego znaczenie jest o wiele większe. Dbanie o porządek na terenie placu budowy jest również obowiązek, który nakłada na wykonawców prawo budowlane i przepisy BHP. Aby sprzątać skuteczniej i szybciej od lat już rozwija się narzędzia, które w tym pomagają. Właśnie jednym z takich narzędzi są zamiatarki Tuchel montowane do koparko-ładowarki.

Zamiatarki

Sprzątnie na placach budowy – dlaczego to konieczne?

Jak już wspomniano, regularne sprzątanie na terenie budowy wiąże się ze zwiększeniem bezpieczeństwa pracujących na nim osób. Zalegające śmieci i innego rodzaju pozostałości sprzyjają wypadkom, a jak doskonale wiemy, praca na budowie i tak należy do jednej z najniebezpieczniejszych. Dobrze zorganizowana i wysprzątana budowa jest gwarantem tego, że prace będą przebiegały sprawnie i bez zbędnych opóźnień, co w dużej mierze przekłada się na zysk wykonawcy. Bardzo dobrą praktyką jest tu przeprowadzanie gruntownego sprzątania po każdym, ukończonym etapie budowy.

Sprzęt ułatwiający sprzątanie na placach budowy

Dzisiejszy rynek oferuje ogromny wybór różnorodnych urządzeń, które używane być mogą do sprzątania na placu budowy. We wnętrzach nowo stawianych budynków świetnie sprawdzają się duże i mocne odkurzacze przemysłowe, które doskonale radzą sobie na przykład z zalegającym pyłem (nawet jeżeli jest go bardzo dużo).

Przeczytaj również: Zamiatarka do koparki JCB – Niezbędna maszyna do sprzątania placów budowy

Większe zanieczyszczenia bardzo wygodnie i sprawnie usuwa się przy pomocy ręcznych bądź napędzanych dodatkowym silnikiem zamiatarek. Pozwalają one na usunięcie śmieci, piasku, czy drobnego gruzu z dość dużych powierzchni w stosunkowo krótkim czasie. Co jednak zrobić, jeżeli konieczne jest wysprzątanie dużej powierzchni, zwłaszcza placu na zewnątrz budynku? Sprawdzonym rozwiązaniem są tu zamiatarki do koparko ładowarki.

Czy zamiatarki sprawdzają się na placach budowy

Zamiatarka do koparki to rozwiązanie, które pozwala na szybkie, skuteczne, oraz angażujące niewielką ilość pracowników wysprzątanie dużych powierzchni na budowie. Nowoczesne urządzenia pozwalają nieraz na dotarcie również w mniej dostępne zakamarki, dzięki czemu konieczność ręcznego sprzątania jest ograniczona do minimum. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest skrócenie czasu, jaki normalnie konieczny jest do dokładnego wysprzątania placu budowy. Dzięki temu inwestycja przebiega znacznie szybciej, a wykonawca może skupić się na swoich głównych zadaniach.

Bardzo dużą zaletą zamiatarek tego rodzaju jest również fakt, że jako ciągnik służyć może im z powodzeniem koparko – ładowarka. Maszyny takie i tak są obecne i używane na placu budowy, a więc nie ma konieczności sprawdzania dodatkowego sprzętu. W dłuższej perspektywie stosowanie zamiatarek do koparki przekłada się na szybsze wykonywanie prac, podniesienie bezpieczeństwa, oraz zwiększenie zysków. Zamiatarki tego rodzaju stały się w ostatnich czasach standardem i – jak się wydaje – będą coraz powszechniej używane na wszystkich placach budowy.

Zamiatarki Tuchel – nowoczesne rozwiązania dla utrzymania porządku

Jednym z wiodących producentów zamiatarek jest niemiecka firma Tuchel. Sprzęt tego producenta obecny jest na zachodzie już od prawie trzydziestu lat i jak do tej pory zdobył sobie w pełni zasłużoną renomę. Zamiatarki, czy pługi do odśnieżania Tuchel to sprzęt bardzo wysokiej jakości, a cechą charakterystyczną firmy jest ciągły rozwój. Kolejne generacje i modele zamiatarek zaskakują użytkowników nowatorskimi rozwiązaniami, które przekładają się na coraz lepszą pracę urządzeń.

Polscy klienci mogą cieszyć się obecnością produktów Tuchel na naszym rynku już od kilku lat. Sprzęt ten również u nas zyskał popularność. Ceni się go przede wszystkim za wysoką jakość wykonania i materiałów użytych do produkcji.

Dostępne dzisiaj modele zamiatarek marki Tuchel to dość duży wybór maszyn. Dodatkowo większość modeli tych urządzeń dostępnych jest w kilku wariantach szerokości roboczej, dzięki czemu klienci mogą je z łatwością dostosować do swoich potrzeb. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim średnicą szczotki i szczegółami zastosowanych w niej rozwiązań. W przypadku wszystkich, oferowanych przez Tuchel zamiatarek wersja podstawowa nie wyczerpuje w pełni możliwości, a sprzęt może być na życzenie klienta uzupełniony o dodatkowe elementy. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że różne modele zamiatarek niemieckiego producenta mogą się znacznie różnić pod względem wyposażenia, które znajduje się w wersji podstawowej produktu.

Cechą charakterystyczną zamiatarek Tuchel jest bardzo wysoka jakość materiału (PP), z którego wykonane są szczotki. W nowych modelach zamiatarek stosowane są pierścienie szczotkowe kombi WaveLine z systemem CrownLock, dzięki czemu charakteryzują się one wysoką efektywnością pracy, przy jednoczesnym niewielkim zużyciu samych szczotek.

Bardzo ważne w przypadku omawianych zamiatarek jest również to, że producent stosuje nowoczesne rozwiązania, które w pełni chronią silnik (obecny w niektórych modelach) i hydraulikę, oddzielając je, przy pomocy odpowiednio zaprojektowanych osłon, od części roboczej urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.