Menu
 • Menu

  Usługi family office – czym są i na czym polegają?

  W Polsce coraz większą popularnością cieszą się usługi family office. Pomoc, jaką oferują doradcy w tym zakresie skierowana jest głównie do klientów zamożnych, a także ich rodzin. Jest to usługa, która polega na powierzeniu swojego majątku w ręce doświadczonych specjalistów. Całościowa obsługa klientów, ma na celu zapewnienie wygody i bezpieczeństwa poprzez zastosowanie różnorodnych rozwiązań, które w przyszłością staną się wielopokoleniowe.

  Czym są usługi family office?

  Family office to usługi o charakterze doradczym świadczone przez profesjonalistów zajmujących się na co dzień branżą finansową. Ich rola sprowadza się głównie do reprezentowania klienta w sferze biznesowej i majątkowej. Specjalista family office ma za zadanie zabezpieczenie posiadanego kapitału, dobranie odpowiednich inwestycji, redukcję wysokości ponoszonych kosztów, usługi prawne, a także doradztwo podatkowe.

  Głównym, podstawowym celem takiej działalności jest jak najwyższa stopa zwrotu, przy poniesieniu minimalnych kosztów, z jednoczesnym zachowaniem standardów bezpieczeństwa określonych inwestycji. Klienci korzystający z usług family office mogą liczyć na bezstronność ze strony specjalistów, którzy oferując rozwiązania dostępne na rynku, są również w stanie przedstawić wszelkie wady występujące w bieżącym portfelu z możliwością ich usunięcia.

  Jako sektor wyspecjalizowany działa zgodnie z potrzebami klienta. Niezależność, fachowa obsługa, obiektywne spojrzenie na całość majątku rodzinnego lub prowadzoną firmę w dłuższej perspektywie czasowej, to cechy, które bezwarunkowo wyróżniają tę branżę spośród innych, zbliżonych i ogólnodostępnych.

  Na polskim rynku usługi family office funkcjonują dość krótko (mimo iż idea tych usług sięga aż VI wieku), lecz rozwijają się stosunkowo szybko,. Aktywny rozwój tej usługi daje możliwość zarządzania majątkiem w sposób poszerzony. Posiadacz rodzinnego majątku poprzez korzystanie z usług family office jest, zasadniczo, w stanie załatwić wszystkie związane z nim sprawy.

  Zarządzanie majątkiem w imieniu rodziny

  Charakter doradczy family office łączy różne umiejętności wyspecjalizowanych ekspertów zarówno ze sfery zarządzania, coachingu, prawa, finansów lub innych powiązanych ze sobą obszarów. Z racji tego, iż klienci niekiedy powierzają w ręce doradców cały swój dobytek, zatem ich relacja musi opierać się na ważnych wartościach. Podstawą jest przede wszystko zaufanie i dyskrecja. Szczególne znaczenie w tej relacji ma lojalność i absolutna uczciwość w dbaniu o interesy klienta.

  Majątek zgromadzony przez klienta może przybierać różne formy. Mogą to być między innymi: akcje, obligacje, fundusze inwestycje, nieruchomości, depozyty bankowe, ubezpieczenia. Przewagą family office jest to, że jest to usługa, która nie jest pod żadną strefą wpływów. Swoimi usługami nie podlegają pod żaden bank czy np. towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dlatego specjaliści zawsze są w stanie dobrać najbardziej korzystną dla klienta ofertę.  Pomoc i doradztwo w sukcesji międzypokoleniowej Obszar działalności family office jest dość szeroki, ze względu na połączenie usług w różnym dziedzinach. Celem jest długoterminowa satysfakcja klienta. Nie jest to jednorazowa sprzedaż produktu. Istotną rolę odgrywa zbudowanie bezpiecznych, ale i efektownych struktur inwestycyjnych, często odnosząc się do międzypokoleniowego transferu majątku.

  usługi family office

  Budowanie i ciągły rozwój posiadanego majątku oddziałuje w przyszłości na kolejne pokolenia. Dziedziczenie firmy lub całego majątku to aspekt, który również wchodzi w zakres usług family office. Doradcy wspierają rozwój i edukację rodziny, by odpowiednio przygotować następne pokolenia na sukcesję.

  Dodatkowe korzyści

  Zamożne rodziny dysponują swoim bogactwem na wiele sposobów. Nowe regulacje prawne, zwiększające kontrolę to jedne z wielu powodów, dla których klienci coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług family office. Majętne rodziny często stają w obliczu bezustannych zmian w płaszczyźnie biznesowej. Profesjonalne doradztwo to cel nadrzędny tej usługi, choć kwestia dodatkowych korzyści jest równie znacząca.

  Do jednej z nich zdecydowanie można zaliczyć oszczędność czasu. Korzystając z profesjonalnej obsługi klienci nie muszą się martwić o bezpieczeństwo prowadzonych inwestycji czy aktualnych działalności operacyjnych. Oprócz oszczędności czasu można zyskać również oszczędności podatkowe, a przejrzysta dokumentacja z posiadanych inwestycji oraz bieżące wsparcie to standard.

  Kiedy warto skorzystać z usług family office?

  Family office oferowane przez kancelarię KAIMAKLIOTIS to pewna forma zadbania o przyszłość majątku klienta zamożnego, ale z drugiej strony obciążonego, który wciąż musi się zastanawiać jak odpowiednio dysponować posiadanym bogactwem, by móc je kolejno przekazać w formie spadku.

  Warto skorzystać z usług family office między innymi dlatego, aby stworzyć ochronę dla bogactwa rodzinnego i rozłożyć ryzyko inwestycyjne poprzez dywersyfikację posiadanego portfela. Pierwszy sygnał, który powinien nas skłonić do skorzystania z usług family office, to sytuacja, w której nie wiemy jak odpowiednio ustanowić proces zarządzania majątkiem wraz z posiadanymi aktywami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *