Menu

Menu

Urządzenie jadalni w domu – jak sprawić, by było funkcjonalnie?

W dzisiejszych czasach jadalnia w znaczeniu oddzielnego pomieszczenia nie ma wiele wartości. Ludzie w mieszkaniach tę część domu widzą wraz z salonem czy też kuchnią i tam najchętniej spożywają posiłek. Jednak nie zawsze spełnia ona tylko i wyłącznie te cechy. Jak więc sprawić, by ta część domu była nowocześnie wyposażona, a zarazem spełniała niezbędne funkcje?

Jadalnia

Jak stworzyć funkcjonalną jadalnię?

Oczywiste jest, że każdy urządzi swoją jadalnię w według własnego gustu, jednak planując wystrój tej części mieszkalnej warto zastanowić się nad kilkoma aspektami i odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które diametralnie nawet mogą zmienić wygląd jadalni.

  • Ile osób mieszka w domu? To pozwoli nam określić, czy potrzebujemy większego stołu, czy też mniejszego.
  • Czy na co dzień przyjmujemy gości? Jeśli tak, warto zainwestować w coś droższego, by ta osoba mogła czuć się swobodnie.
  • Czy i ile posiadamy dzieci? Nasza pociecha też gdzieś musi jeść, a trudno wyobrazić sobie, by mogła to robić z dala od rodzica. Stąd też kącik dla malucha jest niezbędny.

Odpowiadając sobie przynajmniej na te pytania, a może przecież być ich o wiele więcej, możemy sobie uświadomić, ile potrzebujemy, jaki metraż w naszym domu możemy przeznaczyć na jadalnię. Wówczas mamy szkic naszej jadalni.

Luksus nie zawsze jest zaletą.

Oczywiście przekrój każdego mieszkania jest inny i nie wszędzie jest na tyle miejsca, by dane oddzielne pomieszczenie można było przeznaczyć na jadalnię. Można to nazwać brakiem luksusu, ale i takie rozwiązanie często ma bardzo dużo zalet. Oczywiście mniejszy metraż wiąże się z mniejszą ilością miejsca, toteż mniejszą liczbą gości, którą możemy przyjąć. Jednak warto pomyśleć o tym, że zazwyczaj śniadanie, obiad czy kolacja w mniejszym pomieszczeniu wiąże się z bardziej rodzinną atmosferą, bo zazwyczaj każdy przebywa w tym samym miejscu. Jedna osoba może gotować, ktoś pracować na laptopie, a dziecko odrabiać lekcje. Poza tym mamy mniej do sprzątania.

Połączenie salonu z kuchnią również ma swoje zalety. Zazwyczaj przygotowanie posiłków, zwłaszcza gdy mamy gości, towarzyszy rozgardiaszowi w kuchni. Ucieczka od tego chaosu jest dobrym pomysłem. Miła atmosfera, często przy dźwiękach włączonego telewizora jest rozwiązaniem, który wybiera całkiem dużo osób,

Pozostaje najważniejsze.

Jeśli kolejny dylemat mamy rozwiązany, to znaczy, czy chcemy mieć jadalnię w kuchni, czy też połączyć ją z innym pomieszczeniem, pozostaje nam tak naprawdę wybór mebli, który jest już rozwiązaniem indywidualnym. Tutaj wiele zależy od naświetlenia, położenia danego pomieszczenia, koloru ścian, ale i własnego gustu. Każda osoba może wzorować się na gwiazdach, które prezentują swoje wnętrze, jednak każdy marzy o tym, by jego jadalnia była unikatowa i niepowtarzalna.

Jeśli szukasz mebli do jadalni, zajrzyj do AKORD – https://sklep.akord.net.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.