Menu
Menu

Ubezpieczenia i pomoc prawna w Holandii z polskojęzyczną obsługą

Pracując, mieszkając i żyjąc w Holandii, niezbędne są niektóre ubezpieczenia, w tym między innymi obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, a czasem również pomoc prawna i to zwykle w najmniej oczekiwanym momencie. Choć komunikatywne poznanie języka obcego nie zajmuje dużo czasu, jeśli na co dzień przebywa się za granicą, specjalistyczne słownictwo prawnicze bywa niezrozumiałe nawet po kilku latach. To dlatego firma, która swoją ofertę przygotowuje specjalnie dla Polaków wyjeżdżających do Holandii, proponuje im całkowicie polskojęzyczną obsługę.

Pomoc prawna Holandia

Ubezpieczenia NL z ofertą skierowaną do Polaków

Polacy mieszkający i pracujący w Holandii mogą ubezpieczyć siebie, swój dom, czy samochód, w dowolnej firmie ubezpieczeniowej. Wiele przemawia jednak za tym, żeby wybrać ubezpieczenie NL skierowane właśnie do obywateli Polski. Polskojęzyczna obsługa jest dużym ułatwieniem podczas kontaktu z firmą, jednak nie jest to jedyny argument.

Dużym ułatwieniem dla Polaków jest także pomoc przy przeniesieniu zniżek z Polski podczas ubezpieczania samochodu. Zdarza się, że Polacy nie zdają sobie sprawy z tej możliwości, niepotrzebnie pokrywając pełną kwotę zagranicznego ubezpieczenia. Holenderski ubezpieczyciel i w tej kwestii wyciąga rękę do polskich klientów, pomagając im przy zbieraniu wszelkiej niezbędnej dokumentacji i udzielając niezbędnych porad. Przy przenoszeniu ubezpieczenia od innej firmy, pomaga on także w dopełnieniu formalności i kontakcie z poprzednim ubezpieczycielem.

Pomoc prawna Holandia obejmuje bardzo szeroki zakres tematyczny konsultacji. Holenderskie pochodzenie firmy daje pewność, że jej działania są w pełni zgodne z panującymi w tym kraju przepisami. Zatrudnieni w niej Polacy są dużym udogodnieniem dla polskich klientów. Dla kogoś, kto dopiero wyjechał z kraju, taka pomoc może być nieoceniona. Z całą pewnością zapewni ona komfort psychiczny także i temu, kto, choć przebywa w Holandii już od dłuższego czasu, chce móc swobodnie dopytać o interesujące go kwestie w ojczystym języku.

Język obcy a pomoc prawna za granicą

Nigdzie indziej nie można nauczyć się języka obcego tak szybko i efektywnie, jak przebywając za granicą i stale rozmawiając właśnie w tym języku. Najczęściej już po kilku miesiącach przebywania w innym kraju ludzie zaczynają się swobodnie porozumiewać, choć używając przy tym prostych konstrukcji zdań i niewielkiego zasobu słownictwa. Tyle w zupełności wystarczy, żeby zapytać kogoś o drogę, porozumieć się ze współpracownikami albo sprzedawcą w sklepie. Niestety taka znajomość języka może okazać się niewystarczająca, kiedy konieczna będzie konsultacja prawna.

 

Pomoc prawna Holandia

Nie sposób przewidzieć, kiedy potrzebna będzie pomoc prawna. Takie sytuacje zdarzają się zupełnie bez zapowiedzi. Może to być na przykład konflikt z właścicielem wynajmowanego mieszkania, sprzeczka z sąsiadem, sprzedaż lub kupno samochodu, albo wątpliwości co do tego, czy zasady stosowane przez pracodawcę są zgodne z prawem pracy. Warto wiedzieć, że koszt jednorazowej konsultacji z prawnikiem bywa większy, niż wysokość składki opłacanej w ramach ubezpieczenia ochrony prawnej. Dodatkowo, poszukując prawnika potrzebnego natychmiast, szanse znalezienia kogoś, kto posługuje się językiem polskim, znacznie maleją.

Konieczność konsultacji z prawnikiem za granicą może być stresująca. Specjalistyczne słownictwo prawnicze bywa niezrozumiałe nawet dla osób, które posługują się danym językiem od dziecka. Tymczasem pełne zrozumienie sprawy, postawy drugiej strony, a także podstaw prawnych do rozwiązania sporu, bywa kluczowe pod kątem obrania właściwego podejścia.

materiał zewnętrzny 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.