Menu
Menu

Spokojny sen w podróży, czyli komfort i ergonomia dziecka w aucie

Bezpieczeństwo dzieci w podróży nie zawsze idzie w parze z komfortem. Niektóre rozwiązania, choć skutecznie chronią naszych najbliższych, nie zapewniają wygody podróżowania. Polska marka Avionaut ustanawia nowe standardy w tej dziedzinie. Jej fotelik Avionaut MaxSpace Comfort System+ rewolucjonizuje sposób, w jaki myślimy o siedzeniu, a nawet spaniu w samochodzie. Produkt, opracowany we współpracy z dziecięcymi fizjoterapeutami, stanowi kompleksowe rozwiązanie wspierające prawidłowy rozwój kręgosłupa dziecka podczas podróży.

fotelik Max Space Avionaut

Bezpieczeństwo kosztem wygody – a może da się lepiej?

Znalezienie kompromisu między wygodą a bezpieczeństwem w foteliku samochodowym dla dzieci jest wyzwaniem, z którym borykają się zarówno rodzice, jak i producenci na całym świecie. Z jednej strony chcemy, aby dzieci podróżowały komfortowo, szczególnie podczas dłuższych tras, gdzie jakość snu może znacząco wpłynąć na ich nastrój i samopoczucie. Z drugiej strony bezpieczeństwo jest priorytetem, co wymaga stosowania fotelików spełniających rygorystyczne normy i testy bezpieczeństwa. Kluczem jest znalezienie produktu, który harmonijnie łączy te aspekty, oferując dziecku bezpieczną i komfortową podróż.

Jesteś tak zdrowy, jak Twój kręgosłup

Polska marka Avionaut kładzie duży nacisk na projektowanie fotelików zgodnie z wytycznymi środowisk medycznych, szczególnie fizjoterapeutów. Znajduje to odzwierciedlenie w pozytywnym zaopiniowaniu produktów przez niemieckie stowarzyszenie AGR (Aktion Gesunder Rücken), które zrzesza ponad 150 specjalistów, takich jak fizjoterapeuci oraz lekarze różnych dziedzin, specjalizujący się w schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego. AGR promuje produkty przyczyniające się do zapobiegania chorobom układu kostnego. Jej znakiem rozpoznawczym jest specjalne oznaczenie jakości, przyznawane produktom wspierającym zdrowie pleców – od fotelików, przez łóżka i obuwie, po plecaki.

MaxSpace Comfort System+, czyli propozycję Avionaut dla starszaków, ważących od 15 do 50kg (100−150 cm), wyróżnia zaawansowana ergonomia pozycji siedzącej i półleżącej. Fotelik wyposażono w szereg funkcji zaprojektowanych w celu wspierania naturalnej krzywizny kręgosłupa. To efekt unikalnego połączenia podparcia dla odcinka szyjnego, lędźwiowego i dodatkowego wypełnienia siedziska. To ergonomiczne podejście zapewnia, że szyja, plecy i nogi są odpowiednio podparte, co minimalizuje ryzyko dyskomfortu i późniejszych problemów z postawą.

Możliwość odchylenia siedzenia do pozycji odpoczynku znacznie poprawia jakość snu podczas podróży. Odciąża też odcinek szyjny i zapobiega opadaniu głowy, zapewniając jej naturalne, zdrowe ułożenie. Rodzice z pewnością docenią wszelkie wsparcie w zachowaniu ciągłości snu dzieci. Zresztą każdy pasażer zna ból szyi i kręgosłupa po samochodowej drzemce w niewygodnej pozycji. Innowacyjna technologia pozwala teraz uchronić przed nim najmłodszych.

Bezpieczeństwo w europejskich standardach

Naturalnie, przy zakupie fotelika zwracamy uwagę na potwierdzenie standardów bezpieczeństwa. Na tym tle Maxspace Comfort System+ również nie odstaje od konkurencji. Pozytywny wynik testu ADAC przemawia za wysoką jakością wykonania i normami bezpieczeństwa. Dodatkowo produkt spełnia opracowany przez Europejską Komisję Gospodarczą standard R129/03, znany również jako i-Size, który weryfikuje poziom ochrony dzieci w samochodach w przypadku zderzeń bocznych i czołowych. Nakłada też wymogi dotyczące lepszych systemów mocowania fotelików (np. ISOFIX), co ułatwia ich prawidłową instalację oraz zwiększa kompatybilność fotelików z różnymi modelami pojazdów.

fotelik Max Space

Zdrowe dziecko to wyspane dziecko

Avionaut MaxSpace Comfort System+ zdaje się odpowiadać na wszystkie problemy, przed którymi stają rodzice młodych podróżujących. Inwestycja w bezpieczeństwo, zdrowie i komfort jazdy, a przy okazji mniej marudne i lepiej wypoczęte dzieci, to spokój i radość dla całej rodziny.

Źródło informacji i zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.