Menu
 • Menu

  Słupy oświetleniowe z kompozytu – inwestycja na lata

  Nowoczesne słupy oświetleniowe wykonane z kompozytu to jedna z największych innowacji ostatnich lat. Wykorzystuje się je w wielu gałęziach przemysłowych i nie tylko. Jak działają? Czy są bezpieczne? Sprawdźmy, dlaczego słupy kompozytowe są uważane za najlepszą technologię w dziedzinie oświetlenia. 

  słupy oświetleniowe

  Słupy oświetleniowe z kompozytu wykorzystuje się coraz częściej. Widać je na ulicach, w parkach, na dworcach oraz w wielu innych miejscach. Właściwie nie powinno to nikogo dziwić, gdyż jest to rozwiązanie na miarę obecnych czasów. Przede wszystkim warto podkreślić, że słupy oświetleniowe wykonane z kompozytu są doskonałą, a wręcz lepszą alternatywą, dla znanych wszystkim i do tej poty często stosowanych betonowych modeli. Bez wątpienia zapewniają znacznie więcej korzyści przy użytkowaniu. W połączeniu z nowoczesną oprawą oświetlenia LED tworzą technologię, która umożliwia wygenerowanie dużej oszczędności, a przy tym również wysokiej jakości naświetlania. Na uwagę zasługuje również ich wszechstronność zastosowania. Doskonale sprawdzają się bowiem między innymi w roli słupów przemysłowych, sygnalizacyjnych, czy oświetlenia autostrad. Sprawdźmy, jakie jeszcze zalety mają słupy oświetleniowe z kompozytu.

  Słupy z kompozytu — w zgodzie ze środowiskiem

  Obecnie bardzo często szukamy rozwiązań, które pozwolą nam osiągnąć satysfakcję w danej dziedzinie, a jednocześnie nie będą działać niekorzystnie na środowisko. Słupy oświetleniowe wykonane z kompozytu doskonale wpisują się w ten model. Dotyczy to zarówno ich eksploatacji, jak i procesu wytwarzania. Kompozyt może też z łatwością poddany zostać recyklingowi. Warto wspomnieć też, że atutem w tej kwestii jest również długa żywotność takich słupów. Wynosi ona bowiem nawet 60 lat.

  Słupy oświetleniowe z kompozytu — zalety

  Obecnie to właśnie kompozytowe słupy oświetleniowe cieszą się największą popularnością w swej kategorii. Rzeczywiście, konstrukcje te wyróżniają się cechami, których nie możemy przypisać na przykład słupom betonowym, czy żeliwnym. Przede wszystkim są to po prostu jedyne bezpieczne słupy oświetleniowe. Zastosowano tu bowiem unikalną technologię, która eliminuje niebezpieczeństwo dla pasażerów pojazdu, w przypadku zderzenia. Co więcej, kompozyt bardzo słabo przewodzi prąd, dzięki czemu nie ma tu ryzyka porażenia.

  Jedną z największych zalet, jaką mają kompozytowe słupy oświetleniowe, jest wytrzymałość oraz odporność na czynniki atmosferyczne. Ich powierzchnia nie ulega uszkodzeniu nawet po wieloletnim kontakcie z wilgocią. To właśnie dzięki temu, wykazują długą żywotność.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *