Menu

Menu

Skąd wziąć pieniądze na inwestycje?

Wiele osób zastanawia się, jak uzyskać pieniądze na rozpoczęcie wymarzonego biznesu. Atrakcyjne pożyczki, bezzwrotne dotacje czy programy rządowe to jedynie kropla w morzu tego, z czego możemy wybierać. Brak wystarczających środków na założenie firmy oraz rozpoczęcie realizacji swojej idei biznesowej to jeden z podstawowych powodów, przez który przedsiębiorczość stoi w miejscu. Wbrew opinii wielu osób, pieniędzy, które mają pomóc nowym inwestorom, jest naprawdę dużo. O jakich warto pomyśleć?

pieniądze na inwestycje

Milion złotych dla startupu

W lipcu poprzedniego roku rozpoczął się nowy nabór w ramach akcji Rozwoju startupów we Wschodniej Polsce. Inicjatywa ta to kontynuacja istniejącego już programu Platform Startowych oraz jest głównie skierowana do startupów, które brały w nim udział. To właśnie one mają szanse na pozyskanie miliona złotych na wprowadzenie na Platformach Startowych swojego produkt czy usługi na rynek globalny lub krajowy. Startup, który ubiega się o wsparcie, może liczyć na dofinansowanie rzędu 85 procent wydatków kwalifikowanych. Pozostałe 15 procent to wkład własny. Całkowita pula środków to 300 milionów, a nabór będzie trwał do 30 września bieżącego roku.

Prawie 28 tysięcy złotych dla bezrobotnych

Wielką popularnością cieszą się dotacje dla osób zarejestrowanych, jako bezrobotne, które są udzielane przez powiatowe urzędy pracy. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społeczne jest odpowiedzialne za bezzwrotną pomoc, której celem ma być założenie firmy. Jedynie przez poprzednią dekadę, z takiego udogodnienia skorzystało aż 460 tysięcy osób, którzy w sumie otrzymali bagatela 7 miliardów złotych. To, jak duże będzie dofinansowanie, jest zależne od przeciętnego, aktualnego wynagrodzenia w gospodarce. Maksymalna kwota wynosi dokładnie sześć razy więcej niż ten wskaźnik w roku ubiegłym. W roku 2020 zostanie on ustalony na około 28 tysięcy złotych.

Zrzutka

Osoby, które mają dobry pomysł, coraz częściej postanawiają korzystać z pomocy społecznościowej. Poprzez prezentację swojej idei na platformie crowdfundingowej, jesteśmy w stanie zebrać fundusze właśnie na nią. Twórcy takich projektów umieszczają w internecie opis, charakterystykę swojego produktu, a także zdjęcia oraz filmy funkcjonującego prototypu. Po co to wszystko? Ich celem jest przekonanie internautów oraz użytkowników wspomnianej wcześniej platformy crowdfundingowej. Nie ma co się oszukiwać, takich osób zarówno w Polsce, jak i poza nią jest bardzo dużo. Największym takim serwisem jest Kickstarter. To jednak zagraniczna strona, jeśli nie uda nam się na niej, warto spróbować czegoś z Polski.

Skrzydła anioła

Anioły biznesu to ludzie, którzy inwestują w średnie czy małe przedsiębiorstwa na samym starcie ich kreowania. Bardzo istotna jest dla nich anonimowość i dyskrecja. Oczekują udziałów w firmie, za kapitał, jaki do niej wprowadzą. Przedsięwzięcia, jakie ich interesują, muszą cechować się dość wysokim potencjałem wzrostu. Ich celem jest szybkie pomnożenie środków, jaki zainwestują.

Wzięcie pożyczki na raty

To kolejne z rozwiązań, które może pomóc nam w uzyskaniu pieniędzy na wymarzony projekt. W celu zdobycia tych funduszy należy zgłosić się do pośrednika finansowego, który działa na naszym obszarze i złożyć odpowiedni wniosek. Możemy również umówić się na konsultację, aby zapytać o bezcenną w takich momentach radę. Warto skorzystać z oferty firmy https://loando.pl/pozyczki-na-raty. Jest to zaufana korporacja, która swoim klientom proponuje naprawdę dobre oferty, które warto rozważyć w czasie zakładania firmy. W tamtych chwilach każda gotówka jest na wagę złota, a im lepszy mamy pomysł, tym szybciej powinniśmy go realizować i nie zwlekać.

Jak widać możliwości uzyskania pieniędzy na swój pierwszy, wymarzony biznes jest znacznie więcej, niż byśmy się tego spodziewali. W związku z tym, jeśli mamy świetną ideę oraz pewność, że wszystko przebiegnie po naszej myśli, nie pozostaje nam nic innego, jak próbować zdobyć fundusze. Nie ma na co czekać, w dzisiejszych latach czas działa na naszą niekorzyść.

3 odpowiedzi na “Skąd wziąć pieniądze na inwestycje?”

  1. Jan Kowalik pisze:

    Mimo tych wielu sposobów w dzisiejszych czasach w dalszym ciągu bardzo trudno zdobyć pieniądze i wybić się z tłumu.

  2. Anna Jelonek pisze:

    Jak widać pozyskanie środków to żaden problem, jednak skąd brać te pomysły na biznes?

  3. Gerard pisze:

    Chciałbym otworzyć dom spokojnej starości; mam działkę w ciekawej miejscowości pod lasem , dom miałby być idealnie „skrojony” pod potrzeby takich osób. Niestety jak kalkuluje koszty to 40 osobowy dom mam może 5% wkładu – dodam że pracuje i zarabiam powyżej średniej krajowej ale to i tak jest ciagle mało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.