Menu
 • Menu

  Skąd czerpać wiedzę o inwestycjach?

  Pieniądze i tematy z nimi związane to często tematy trudne i tabu. Jeżeli jednak zależy nam na tym, by nasze finanse były uporządkowane i pozwalały na oszczędzanie lub dalsze inwestowanie, musimy posiadać wiedzę jak to zrobić, by sobie nie zaszkodzić.

  Wiedza o inwestycjach

  Wiedza o inwestycjach kluczem do rozsądnego dysponowania pieniędzmi

  Chociaż może się to wydawać zaskakujące, bardzo wielu dorosłych ludzi nie jest w stanie rozsądnie dysponować swoim budżetem. Zwykle kończy się to tym, że nie mamy żadnych oszczędności, ale za to kilka kredytów do spłaty, a każdy większy wydatek sprawia że zaczynamy się stresować. Jeżeli zaliczamy się do tej grupy powinniśmy jak najszybciej zmienić nasze nawyki, a w tym celu najlepszym sposobem jest zdobycie odpowiedniej wiedzy która pozwoli nam zrozumieć, gdzie popełniamy błędy. Oczywiście, samo kupienie książki czy odsłuchanie podcastu nie sprawi że nagle staniemy się Warrenem Buffetem, jednak jest to dobry początek do opanowania niesfornych finansów.

  Internet źródłem nowinek o inwestycjach

  Pierwszym miejscem, gdzie możemy szukać informacji o inwestycjach – często zupełnie za darmo, co jest dobre na start – jest oczywiście internet. Portale typu YouTube, personalne blogi i fanpage w social mediach są prawdziwą kopalnią materiałów dotyczących zarządzania finansami, wychodzenia z długów czy podejmowania pierwszych inwestycji. Na początek w zupełności nam to wystarczy, a później, w miarę jak będziemy chcieli pogłębiać wiedzę, możemy sięgnąć już po materiały płatne, jak chociażby książki. Każda poważna księgarnia internetowa posiada dział związany z finansami, więc bez problemu znajdziemy coś dla siebie bez wychodzenia z domu.

  Książki o inwestycjach. Postaw na wiedzę specjalistów

  Ponieważ w sieci jest dużo darmowej wiedzy możemy mieć złudne wrażenie, że nic więcej nam nie potrzeba. To duży błąd – książki o inwestycjach czy po prostu bogatych ludziach są kopalnią wiedzy, której możemy nie znaleźć w sieci. Pozwalają one nie tylko zrozumieć mechanizmy panowania nad swoimi pieniędzmi, ale także pokazują skrawek życia ludzi, którzy opanowali to zadanie do perfekcji. Jeżeli chcemy zaopatrzyć się w tego typu literaturę, miejsca takie jak księgarnia internetowa Fabryka Wiedzy szybko staną się dla nas swoistym rajem na ziemi.

  E-booki – wiedza na wyciągnięcie ręki

  Jeżeli nie chcemy czekać na wysyłkę książek lub wolimy wersje elektroniczne, by trzymać wszystko w jednym miejscu, warto zainteresować się e-bookami. Jest to bardziej przyjazna środowisku metoda kolekcjonowania wiedzy, pozwalająca przy okazji na zaoszczędzenie miejsca w mieszkaniu czy domu. Jeżeli więc nie boli nas brak charakterystycznego zapachu papieru i szelestu przewracanych stron, możemy wybierać książki w formie cyfrowej, które również posiada każda dobra księgarnia internetowa.

  Weryfikuj informacje

  Samo przeczytanie książki czy odsłuchanie vloga nie sprawi jednak, że zaczniemy być bardziej świadomi w zakresie naszych finansów i inwestycji. Poza tym musimy ciągle weryfikować to, czego się dowiadujemy a także wdrażać zmiany w nasze życie i obserwować, jaki mają na nas wpływ – tylko w ten sposób będziemy w stanie dojść do tego, jaki sposób oszczędzania jest dla nas najwygodniejszy i gdzie możemy uciąć swoje wydatki, by zebrać dość kapitału na pierwsze inwestowanie. Jest to zadanie trudne, ponieważ sama zmiana nawyków jest trudna, jednak zdecydowanie warto spróbować.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *