Menu
 • Menu

  Rynek konopny w Polsce – jak będzie się rozwijał?

  Konopie to rośliny, które posiadają wiele zalet. Można z nich wytwarzać nie tylko różnorodne przedmioty codziennego użytku, ale są również wykorzystywane w produkcji suplementów diety, czy leków i stosowane w żywieniu zwierząt oraz ludzi. Ogromną zaletą konopi jest to, że są ekologiczne. Bardzo szybko rosną i są nieszkodliwe dla środowiska. Niestety już od wielu lat okryte są złą sławą i to nie tylko dlatego, że jedna z odmian konopi jest wykorzystywana do produkcji środków narkotycznych. Przyczyniło się do tego głównie lobbowanie firm, które zarabiały np. na produkcji drewna i środków chemicznych, a dla których wyroby z konopi stanowiły silną konkurencję. Należy jednak pamiętać, że konopie przez wieki były wykorzystywane przez człowieka, który doceniał ich różnorodne zastosowanie – również w medycynie i odżywianiu.

  Ostatnio ponownie odkrywamy możliwości, jakie dają nam konopie. Nawet marihuana cieszy się coraz większym zaufaniem w środowisku lekarzy i naukowców, a jej medyczna wersja jest wykorzystywana przy wielu chorobach, np. do łagodzenia ich objawów. To sprawia, że już od kilku lat rynek produktów konopnych się powiększa. Coraz więcej ludzi z nich korzysta i coraz więcej firm widzi w nim swoje możliwości rozwoju.

  Produkty konopne – dla każdego i na różne dolegliwości

  Rynek konopny na świecie rozwija się już od wielu lat – w wielu krajach powszechnie stosowana jest medyczna marihuana, a nawet legalizuje się ją do celów rekreacyjnych. W Polsce niestety ten proces postępuje z opóźnieniem. Leczniczą marihuanę zalegalizowano dopiero w roku 2017, a liczne obostrzenia sprawiają, że wciąż niewiele firm może zająć się jej produkcją. Z powodzeniem można za to sprzedawać produkty z CBD, które nie wykazują działania odurzającego i można je stosować w diecie, produktach kosmetycznych i leczniczych. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że dla wielu firm jest to znakomita okazja, by wejść do tej branży i zająć się produkcją, czy też sprzedażą wyrobów z CBD. Jak pokazują prognozy, warto to zrobić, gdyż rynek w ciągu najbliższych kilku lat ma się powiększyć nawet pięciokrotnie. W Polsce również obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania wyrobami z konopi ze strony producentów, a także konsumentów. Wiele osób decyduje się również na ich uprawę, gdyż rynek zbytu jest coraz większy.

  Jaki będzie dalszy rozwój rynku konopnego?

  Polacy coraz chętniej stosują kosmetyki i suplementy diety zawierające CBD, dlatego nie dziwi fakt, że każdego roku na rynku pojawia więcej konopnych marek. Przykładem może być marka Nordic Oil, która cieszy się ogromnym powodzeniem w wielu europejskich krajach, a jej produkty z CBD są już dostępne również w Polsce. Większość produktów z CBD, które możemy zakupić na naszym rynku, to wyroby zagraniczne. Dzięki nim, Polacy mają możliwość korzystać z wysokiej jakości produktów i prozdrowotnych właściwości CBD. Cieszy jednak fakt, że również Polscy producenci zaczynają dostrzegać możliwości, jakie daje ta branża. W sklepach możemy zobaczyć coraz więcej polskich marek, które specjalizują się w produkcji wyrobów zawierających CBD, a konsumenci nie boją się ich używać. Przedsiębiorstwa, które weszły do branży jako pierwsze, notują obecnie miliony dochodów ze sprzedaży rocznie. Jak widać jest to zyskowny interes, a na rynku pozostało jeszcze wiele miejsca do zagospodarowania.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *